شنبه,۲۵ آذر, ۱۳۹۶ | ۴۱ : ۰۲
خانه / برق / انتقاد یک نماینده مجلس ازقبض های برق ۵۰۰ هزار تومانی در روستاها
۱۳۹۴/۰۶/۲۴

انتقاد یک نماینده مجلس ازقبض های برق ۵۰۰ هزار تومانی در روستاها

انتقاد یک نماینده مجلس ازقبض های برق ۵۰۰ هزار تومانی در روستاها

نماینده مردم سراوان از افزایش تعرفه برق در مناطق گرمسیری و صدور قبض برق ۵۰۰ و ۷۰۰ هزار تومانی برای روستاهای حوزه انتخابیه‌اش انتقاد کرد.

 

به گزارش آژانس خبری انرژی،هدایت‌الله میرمرادزهی اظهار کرد: تیر و مرداد امسال، قیمت برق برای مناطق روستایی چندین برابر شده است. وزارت نیرو باید فکری کند که قیمت برق برای روستاییانی که درآمدی ندارند افزایش پیدا نکند. برخی از این افراد فقط از طریق یارانه‌ها امرار معاش می‌کنند.

 

این نماینده مجلس ادامه داد: به هر روستایی که می‌رفتم مردم نگران بودند و اعتراض داشتند که وسایل ما همان بوده، اما قیمت برق چندین برابر شده است. برخی از این افراد فقط یک یخچال و یک تلویزیون دارند، چرا قبض برقشان باید ۵۰۰ هزار تومان یا ۷۰۰ هزار تومان باشد. این مساله به هیچ وجه توجیه ندارد.

 

او تاکید کرد: روستاییان از افزایش قیمت برق نگرانند. وزرات نیرو باید قیمت برق را بر اساس تورم زیاد کند نه این که بخواهد همه کمبودها و کسری‌ها را از مردم جدا کند. باید از طرق مختلف تدبیر کنیم که فشاری به مردم نیاید.

 

میرمرادزهی همچنین گفت: این افزایش قیمت، بر اساس افزایش ۱۰ درصدی تعرفه برق صورت گرفته اما علی‌رغم اینکه سیستان جزو مناطق گرمسیر است، تعرفه منطقه ما را بر اساس مناطق گرمسیر محاسبه نکره‌اند.