چهارشنبه,۲۷ دی, ۱۳۹۶ | ۰۴ : ۰۲
خانه / نفت / انتقال دکل‌های استخراج نفت شیل به مناطق پربازده‌تر
۱۳۹۴/۰۲/۱۴
گلدمن ساکس اعلام کرد

انتقال دکل‌های استخراج نفت شیل به مناطق پربازده‌تر

انتقال دکل‌های استخراج نفت شیل به مناطق پربازده‌تر

تحلیلگران بانک گلدمن ساکس اعلام کردند که شرکت‌های حفاری فعال در حوزه‌های شیل اویل آمریکا دکل‌های خود را به مناطق پربازده‌تر منتقل کرده‌اند.

به گزارش ازانس خبری انرژی،به نقل از خبرگزاری رویترز، تحلیلگران بانک گلدمن ساکس در گزارش هفتگی خود اعلام کردند که شرکت‌های حفاری فعال در حوزه شیل اویل آمریکا به منظور افزایش قابلیت تولید، دکل‌های حفاری خود را به مناطق پربازده‌تر حوزه‌های پرمیان و ایگل فورد منتقل کرده‌اند.

بر اساس این گزارش، آمارهای شرکت خدمات میدان‌های نفتی بیکر هیوز نشان داد که هفته گذشته از شدت کاهش شمار دکل‌های حفاری نفتی آمریکا کاسته شده، بنابراین همزمان با بهبود قیمت‌های نفت، افت فعالیت‌های حفاری به پایان می‌رسد.

تحلیلگران بانک گلدمن ساکس اعلام کردند: «با وجود تداوم کاهش قابل‌توجه شمار دکل‌های حفاری، آمارها نشان می‌دهد که با افزایش شمار دکل‌ها در بعضی از مناطق پربازده‌تر حوزه‌های پرمیان و ایگل فورد به میزان بهره‌وری افزوده می‌شود.» این اظهارنظر در حالی صورت می‌گیرد که تحلیلگران هفته‌های گذشته با تکیه بر آمارها اعلام کرده بودند که نشانه‌های کمی مبنی بر افزایش بهره‌وری وجود دارد.

افزایش بهره‌وری که با اقدام تولیدکنندگان مبنی بر غیرفعال‌کردن دکل‌های کم‌بازده و انتقال دکل‌ها به مناطق پربازده صورت می‌پذیرد، می‌تواند سبب برقراری ثبات در تولید شود. به گفته تحلیلگران بانک گلدمن ساکس، شمار کنونی دکل‌های حفاری نشان می‌دهد که رشد تولید نفت آمریکا در سه ماه دوم و سوم سال جاری اندکی کاهش می‌یابد اما در سه ماه چهارم به روزانه ١٨۵ هزار بشکه می‌رسد.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش‌تر پیش‌بینی کرده بود که تولید روزانه نفت از حوزه پرمیان در جنوب ایالت تگزاس و نیومکزیکو در ماه مه با ١١ هزار بشکه افزایش به ١.٩٩ میلیون بشکه برسد که پایینترین رشد ماهانه از ماه نوامبر سال ٢٠١٣ میلادی تاکنون به شمار می‌رود. این موسسه همچنین اعلام کرد که تولید نفت از حوزه ایگل فورد در جنوب تگزاس در ماه مه با ٣٣ هزار بشکه کاهش به ١.۶٩ میلیون بشکه در روز می‌رسد که بیشترین افت ماهانه را از سال ٢٠٠٧ میلادی تاکنون تجربه می‌کند.