سه شنبه,۱ اسفند, ۱۳۹۶ | ۱۵ : ۰۹
خانه / نفت / اندونزی: اگر ایران تخفیف بدهد، ال پی جی بیشتری می‌خریم
۱۳۹۵/۱۲/۱۶

اندونزی: اگر ایران تخفیف بدهد، ال پی جی بیشتری می‌خریم

اندونزی: اگر ایران تخفیف بدهد، ال پی جی بیشتری می‌خریم

مدیرکل نفت و گاز وزارت انرژی و منابع معدنی اندونزی گفت، دولت این کشور انتظار دارد واردات ال پی جی از ایران افزایش یابد.

به گزارش خبرانرژی به نقل از پایگاه اینترنتی تمپو، ویراتماجا پوجا، مدیرکل نفت و گاز وزارت انرژی و منابع  معدنی اندونزی گفت، دولت این کشور انتظار دارد واردات ال پی جی از ایران افزایش یابد. از زمان سفر دارمین ناسوتیون، وزیر اقتصاد اندونزی به تهران در ماه فوریه، دولت این کشور در حال بررسی این گزینه است.

ویراتماجا افزود: «ما امیدواریم میزان ال پی جی وارداتی از ایران را افزایش دهیم و اگر امکان پذیر باشد، ال پی جی را با قیمتی با تخفیف از ایران خریداری کنیم.»

وی افزود، دولت می خواهد برای تامین نیاز داخلی، حجم واردات ال پی جی را از ۵۰۰ هزار به یک میلیون تن افزایش دهد.

وی تاکید کرد، با توجه به اینکه دولت انتظار دارد ال پی جی را با تخفیف خریداری کند، این قرارداد ممکن است به نتیجه برسد یا نرسد.

«در مورد میزان تخفیف، اجازه بدهید (شرکت دولتی) پرتامینا آن را توضیح دهد. من از اختیار لازم برای پاسخ گویی به این سوال برخوردار نیستم.»

وی تایید کرد که افزایش واردات ال پی جی از ایران بر میزان خرید ال پی جی از دیگر کشورها از جمله عربستان تاثیر خواهد گذاشت.

ویراتماجا گفت، حجم واردات ال پی جی از تجار نیز احتمالا کاهش خواهد یافت، در حالی که میزان واردات مستقیم ال پی جی ثابت خواهد ماند.

«(در جریان سفر ملک سلمان) در این رابطه به عربستان اطلاع داده شده است.» وی نگفت که عربستان به کاهش احتمالی واردات ال پی جی از این کشور چه واکنشی نشان داده است.

منبع: تسنیم

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>