دوشنبه,۲۷ آذر, ۱۳۹۶ | ۰۱ : ۰۸
خانه / Social media / اندونزی به دنبال دو برابر کردن واردات گاز از ایران
۱۳۹۵/۱۲/۱۷

اندونزی به دنبال دو برابر کردن واردات گاز از ایران

اندونزی به دنبال دو برابر کردن واردات گاز از ایران

درحالی که ایران تولید نفت‌خام خود را افزایش داده‌است تا سهم خود از بازار در زمان تحریم ها را جبران کند، اندونزی به دنبال افزایش واردات گاز از ایران است.

به گزارش خبرانرژی به نقل از ایسنا، ویراتماجا پوجا، مدیرکل نفت و گاز وزارت انرژی اندونزی، گفت :اندونزی قصد دارد واردات گاز مایع از ایران را افزایش دهد.

وی همچنین افزود : ما تمایل داریم مقدار واردات گاز از ایران را افزایش دهیم. البته در صورت امکان با تخفیف در قیمت‌ها.

گزارش ها از رسانه‌های اندونزی حاکی از آن است که دولت در جستجوی گزینه‌ای در ایران است؛ علی الخصوص از زمان دیدار وزیر هماهنگ کننده اقتصادی اندونزی، دارمین ناسوتیون از ایران در ماه فوریه این موضوع جدیت بیشتری یافته است.

ویراتماجا گفت: اندونزی می خواهد واردات گاز مایع از ایران را از ۵۰۰ هزار تن به دو برابر یعنی یک میلیون تن افزایش دهد. وی همچنین افزود: البته هرگونه معامله و توافقی بستگی به ایران دارد که در مورد قیمت ها به اندونزی تخفیف دهد.

ویراتماجا همچنین اذعان داشت که واردات گاز مایع از ایران بر واردات گاز از کشورهای دیگر مانند آرامکو، عربستان سعودی تاثیر خواهد گذاشت.

 

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>