جمعه,۲۹ دی, ۱۳۹۶ | ۱۵ : ۰۷
خانه / پتروشيمي / انصراف باسف آلمان از مشارکت در پتروشیمی تکذیب شد
۱۳۹۵/۱۲/۱۰

انصراف باسف آلمان از مشارکت در پتروشیمی تکذیب شد

انصراف باسف آلمان از مشارکت در پتروشیمی تکذیب شد

مدیر سرمایه گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی اعلام انصراف باسف آلمان از حضور و سرمایه گذاری در صنعت پتروشیمی را تکذیب کرد و گفت: مذاکرات با توتال فرانسه ادامه دارد.

به گزارش خبرانرژی به نقل از انجمن صنفی کارفرمایی صنعت پتروشیمی ایران، حسین علیمراد با بیان اینکه گاهی اظهار  نظرهای غیر رسمی و حتی شخصی مطرح می شود، افزود: آنچه مبنای مذاکرات است، اظهار نظرهای رسمی خواهد بود.

وی در پاسخ به این سوال که شرکت باسف آلمان اعلام کرده فقط در سطح بالادستی و اکتشاف صنعت نفت در ایران مشارکت خواهد کرد و قصد حضور در بخش پایین دستی و ازجمله پتروشیمی ایران را ندارد تصریح کرد: در روزهای اخیر ملاقاتی با اروپایی ها داشتم و اگر چنین مطلبی صحت داشت، در جریان قرار می گرفتم.

به گفته این مقام مسئول اگر قرار باشد هر تغییری در روند مذاکرات ایجاد شود، مدیر سرمایه گذاری به عنوان کسی که جذب کننده سرمایه گذاری های شرکت های خارجی است، باید از این موضوع خبردار شود و تاکنون چنین چیزی نبوده است.

وی با تاکید بر اینکه مذاکره با تمام شرکت‌هایی که در حال انجام بوده، همچنان جلو می رود، افزود: برای نمونه اخیرا یکی از این شرکتها اعلام کرده بود که سرمایه گذاری در ایران را به تعویق می اندازد ولی درست روز بعد از آن، با آقایان مذاکره داشتم که کارها را جلو بریم.

مدیر سرمایه گذاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی با تاکید بر اینکه انصراف شرکت باسف آلمان برای حضور در بخش پتروشیمی ایران را تکذیب می کنم، خاطرنشان کرد: مطمئن هستم این موضوع مد نظر آنها نیست و قطعا نتیجه این مذاکرات برایشان خیلی مهم است.

وی در  ادامه توضیح داد: برای سرمایه گذاری خارجی در ایران نیاز به یکسری مطالعات و بررسی های اقتصادی است و تا آن بررسی های اقتصادی برای دو طرف اتفاق نیفتد، هیچ تصمیم مثبت یا منفی گرفته نمی شود و اعلام نخواهد شد.

علیمراد همچنین تاکید کرد: تاکید می کنم که هر نظری اعلام شود در نتیجه مذاکرات و بررسی های اقتصادی در آینده خواهد بود، چه بسا طرف ایرانی به این نتیجه برسد که مذاکرات در خصوص یک پروژه نباید ادامه پیدا کند.

وی درخصوص آخرین وضعیت مذاکره با شرکت توتال فرانسه اظهار کرد: مذاکراتمان با تمام شرکتهایی که با آنها برای انجام مطالعات و بررسی های اقتصادی توافق نامه اولیه داریم، بدون وقفه ادامه دارد و مطالعات هم در حال انجام است.

علیمراد در پایان خاطرنشان کرد کرد: من هیچ عقب نشینی در روند مذاکرات ندیدم و حتی گاهی شرکتها از من درخواست می کنند تا کاری کنم که مطالعات تسریع شود؛ آخرین مذاکرات انجام شده با توتال مربوط به  دو هفته پیش در تهران بوده است.

منبع: ایسنا

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>