دوشنبه,۳۰ بهمن, ۱۳۹۶ | ۰۳ : ۰۹
خانه / نفت / انعقاد تفاهم‌نامه بین جهاد دانشگاهی و پژوهشگاه صنعت نفت
۱۳۹۴/۰۲/۱۹
در حاشیه بیستمین نمایشگاه بین‌المللی نفت صورت گرفت

انعقاد تفاهم‌نامه بین جهاد دانشگاهی و پژوهشگاه صنعت نفت

انعقاد تفاهم‌نامه بین جهاد دانشگاهی و پژوهشگاه صنعت نفت

پژوهشگاه صنعت نفت و جهاد دانشگاهی تفاهم‌نامه‌ای را به منظور توسعه علمی و فناوری امضاء کردند تا تامین فناوری‌های مورد نیاز صنعت نفت ایران سرعت بیشتری بگیرد.

به گزارش اژانس خبری انرژی،علی طیبی رییس جهاد دانشگاهی درباره این تفاهم‌نامه گفت: پژوهشگاه صنعت نفت ایران بزرگ‌ترین پژوهشگاهی است که در زمینه‌ی پژوهش و تولید فناوری در صنعت نفت فعالیت می‌کند و براساس ضوابطی که در معاونت پژوهش و فناوری وزارت نفت تشکیل شده، پژوهشگاه هاب اجرای بسیاری از پروژه‌های بزرگ فناوری صنعت نفت است.

طیبی ادامه داد: جهاد دانشگاهی نیز مجموعه‌ای است که در زمینه‌ی توسعه فناورانه فعالیت می‌کند و در این راستا مذاکراتی را با پژوهشگاه صنعت نفت انجام داده بودیم و بنا شد این تفاهم‌نامه در نمایشگاه بین‌المللی نفت منعقد شود.

رییس جهاد دانشگاهی با بیان این که این تفاهم‌نامه دو ساله است و حجم ریالی آن نامحدود تعیین شده، خاطر نشان کرد: براساس این تفاهم‌نامه زمینه‌های تولید مواد شیمیایی، دانش فنی تولید تجهیزات مورد نیاز صنعت برق، دانش فنی طراحی پایه فرآیند‌های مختلف شیمیایی و پتروشیمیایی و تولید نرم‌افزارهای صنعت نفت در دستور کار قرار می‌گیرد.

همچنین کاتوزیان،رییس پژوهشگاه صنعت نفت ،با بیان این‌که جزییات این تفاهم‌نامه در جلسه‌ای که هفته آینده با جهاد دانشگاهی برگزار می‌شود، مشخص خواهد شد گفت: اگرچه این قرار‌داد دوساله است، اما ما آن را باز می‌گذاریم که در زمینه‌های بسیاری همکاری داشته باشیم.