دوشنبه,۳۰ بهمن, ۱۳۹۶ | ۰۹ : ۰۹
خانه / نفت / اوپک در نشست روز پنجشنبه به دنبال آرامش در بازار است
۱۳۹۳/۰۹/۰۳
کویت:

اوپک در نشست روز پنجشنبه به دنبال آرامش در بازار است

اوپک در نشست روز پنجشنبه به دنبال آرامش در بازار است

شورای عالی نفت کویت اعلام کرد: سازمان کشورهای صادرکننده نفت(اوپک) در نشست روز پنجشنبه در وین به دنبال راهکاری برای آرام کردن بازارهای جهانی و ثبات در قیمت‌ها خواهد بود.

به نقل از ایتارتاس از کویت، عبد المجید الشتی عضو ارشد شورای عالی نفت کویت گفت: به نفع اوپک و تمام کشورهای عضو این سازمان است که به مردم نشان دهند این سازمان کار خود را انجام می‌دهد. آنها دو گزینه پیش رو دارند: (1) تولید را کاهش دهند.(2) در سطح فعلی نگه دارند.

الشتی افزود: برای اوپک سخت است بگوید: بیایید اوضاع را به حال خود رها کنیم. بنابراین این سازمان برای حفظ قیمت‌ نفت در سطح بشکه‌ای 80 دلار برای یک دوره زمانی مشخص تصمیم خواهد گرفت.

وی نسبت به موضوع تاثیرگذاری عوامل ژئوپلتیک روی سیاست قیمتگذاری نفت ابراز تردید کرد و گفت: برخی می‌گویند عربستان در حال پایین آوردن قیمت‌ها برای ضربه زدن به روسیه و ایران است اما من شک دارم عربستان چنین اقدامی را اتخاذ کند.

الشتی خاطرنشان کرد: کاهش قیمت نفت مشخصا نتیجه رکود در شاخص‌های اقتصادی اروپا و کند بودن رشد اقتصادی چین است. تقاضا کاهش یافته بنابراین قیمت‌ها پایین آمده است.

این مقام کویتی تاکید کرد: فکر نمی‌کنم اوپک با کاهش تولید موافقت کند. تمام اعضای اوپک خواستار حفظ سهم تولید خود هستند. الگوی بازار تغییر کرده است و آنها به جای تعیین قیمت به دنبال حفظ سهم بازار خود هستند.

وی گفت: اوپک نمی‌تواند روند قیمت‌گذاری را کاملا کنترل کند. اوپک از سالها قبل نمی‌تواند قیمت‌ها را کنترل کند و در حال حاضر نیز نمی‌تواند این کار را انجام دهد. عوامل بازار و پویایی آن بیشتر از اوپک روی بازار تاثیر دارند.

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>