چهارشنبه,۲ اسفند, ۱۳۹۶ | ۴۶ : ۰۶
خانه / نفت / اکتشاف نفتی شرکت استرالیایی در کوبا
۱۳۹۴/۰۲/۳۰

اکتشاف نفتی شرکت استرالیایی در کوبا

اکتشاف نفتی شرکت استرالیایی در کوبا

کوبا حدود ۵٠ درصد از نیازهای نفتی خود را از داخل و بقیه آن را از طریق ونزوئلا تامین می کند. حال کوبا به دنبال اکتشاف نفت در داخل است.

به گزارش اژانس خبری انرژی،به نقل از پایگاه اینترنتی روزنامه سیدنی مورنینگ هرالد، شرکت استرالیایی MEO اعلام کرد که انتظار دارد برای انجام اکتشافات نفتی در میادین خشکی کوبا، ماه آینده قراردادی با دولت این کشور امضا کند.

پیتر استیکلند مدیرعامل این شرکت گفت: در حال حاضر MEO مجوز فعالیت در بلوک ٩ را دارد. در این بلوک که دو میدان نفتی کوچک فعال در محدوده آن قرار دارند، تراوش نفت خام مشاهده شده است. ما مطمئن هستیم که در آنجا نفت و گاز برای استخراج وجود دارد.

مقامهای این شرکت کوچک که در برابر پیشنهاد خرید و ادغام شرکت نفت و گاز موسمان مقاومت می‌ کنند، از ٣ سال قبل به کوبا چشم داشتند. استیکلند گفت که این شرکت کوبا را به همراه کردستان عراق و میانمار برای انجام اکتشافات نفت و گاز انتخاب کرده و معتقد است که این کشورها از ذخایر انرژی عظیمی برخوردار هستند که هنوز کشف نشده‌اند. البته در حال حاضر این شرکت تنها امکان ورود به صنعت انرژی کوبا را دارد.

شرکت MEO مدتی است مشغول مذاکره با شرکت ملی نفت کوبا (کوپت) است. استیکلند گفت: دوست داریم با استفاده از فناوری‌هایی مثل حفاری افقی چه چیزهایی از زمین‌های سخت نفتی حاصل می شود. وی همچنین افزود: هم اکنون شرکت های زیادی از اروپا، ونزوئلا، روسیه و مالزی در بخش انرژی کوبا فعالیت می کنند.