دوشنبه,۲۷ آذر, ۱۳۹۶ | ۰۴ : ۰۸
خانه / نفت / ایران، هدف لوک‌اویل در خاورمیانه است
۱۳۹۵/۱۱/۱۱

ایران، هدف لوک‌اویل در خاورمیانه است

ایران، هدف لوک‌اویل در خاورمیانه است

شرکت لوک‌اویل به دنبال افزایش حضور در خاورمیانه است و این اتفاق در شرایط روی می‌دهد که ایران ذخایرش را باز می‌کند.

به گزارش خبرانرژی به نقل از بلومبرگ، شرکت انرژی لوک‌اویل روسیه، اعلام کرده است که این شرکت به دنبال افزایش فرصت‌های خاورمیانه است، در حالی که ایران ذخایر نفت‌اش را در اختیار شرکای بین‌المللی‌اش می‌گذارد.

گاتی الجبوری – سخنگوی لوکویل در خاورمیانه – به خبرنگاران در دوبی گفت: شرکت نفت لوک‌اویل در مسکو در صدد افزایش تولید نفت از منطقه خاورمیانه، به خصوص داخل عراق و مصر است و همچنان در جستجوی پروژه‌هایی است که  هزینه تمام شده تولید نفتشان پایین باشد. الجبوری اظهار کرد: ایران در حال حاضر هدف ما در خاور میانه است.

او افزود: لوک اویل در حال مذاکره با شرکت ملی نفت ایران بر سر میادین آب تیمور و منصوری است. امیدواریم که این شرکت بتواند برای توسعه برنامه‌های تولید این میادین در نیمه اول سال به توافق برسد، قبل از این‌که مذاکرات و شراکت‌شان را جدی‌تر ادامه دهند.

ایران در حدود ۷۰ میدان نفت و گازش را برای سرمایه‌گذاران خارجی تعیین کرده، در حالی که این کشور به دنبال منابع مالی و تکنولوژی پس از رفع تحریم‌ها در سال گذشته است.

الجبوری افزود: برنامه تولید نفت لوک‌اویل در بلوک ۱۰ عراق نتایج بسیار مثبتی داشته و این شرکت به دنبال استخراج از یک یا دو منطقه دیگر از مناطق جنوبی این کشور در حال حاضر است.

او گفت: لوک اویل همچنین در حال بررسی فرصت های داخل ابوظبی و کویت است.

منبع: ایسنا