جمعه,۲۹ دی, ۱۳۹۶ | ۱۰ : ۱۱
خانه / بین‌الملل / ایران به زودی قراردادهای بزرگ نفتی دیگری امضا می‌کند
۱۳۹۶/۰۴/۲۱

ایران به زودی قراردادهای بزرگ نفتی دیگری امضا می‌کند

ایران به زودی قراردادهای بزرگ نفتی دیگری امضا می‌کند

معاون وزیر نفت اعلام کرد که ایران انتظار دارد که در چند هفته آینده قراردادهای بزرگ نفتی بیشتری امضا کند.

به گزارش شبکه سی ان ان، امیر حسین زمانی نیا، معاون وزیر نفت در امور بین الملل و بازاریابی، دیروز (سه شنبه ۲۰ تیر ماه) اعلام کرد که ایران با ۲۷ شرکت خارجی برای قراردادهای نفتی به ارزش ۲۰۰ میلیارد دلار مذاکره می کند و برخی از این قراردادها می توانند به زودی به امضا برسند.

وی با اشاره به امضای قرارداد با شرکت فرانسوی توتال، گفت: می توانند به شما اطمینان دهم که این آخرین قرارداد نخواهد بود؛ ما در چند هفته آینده شاهد امضای قراردادهایی دیگر خواهیم بود.

به گفته معاون وزیر نفت، ایران با شرکت‌هایی در اروپا و آسیا، از جمله شرکت بی پی، شرکت های روسی گازپروم و لوک اویل و شرکت مالزیایی پتروناس، مذاکره دارد.

در همین زمینه، شرکت لوک اویل اعلام کرد که پیش از این تمایل خود را برای مشارکت در توسعه دو میدان نفتی در ایران ابراز کرده است.

زمانی نیا همچنین با اشاره به توافق اوپک برای کاهش تولید نفت، گفت: اکنون بازار نفت با عرضه مازاد رو به رو است اما باور داریم که تا پایان سال ۲۰۱۷ میلادی، ما شاهد شرایطی بهتر خواهیم بود.

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>