جمعه,۲۹ دی, ۱۳۹۶ | ۱۱ : ۱۱
خانه / Social media / ایران به ما گاز مجانی نمی‌دهد
۱۳۹۶/۰۴/۱۹

ایران به ما گاز مجانی نمی‌دهد

ایران به ما گاز مجانی نمی‌دهد

به گزارش خبرانرژی, یک مقام آگاه در بخش بازرگانی سفارت ترکیه  در خصوص موضوع صادرات گاز ایران به ترکیه اظهار داشت: ماجرا از این قرار است که  ترکمنستان در سال ۸۶ گازی را که به ایران صادر می کرد گران و قطع کرد و تقاضای پرداخت مابه التفاوت از ایران شد ظاهرا دولت احمدی نژاد نیز به جبران این اضافه پرداخت درصدد افزایش قیمت گاز صادراتی به ترکیه برآمد و به دنبال آن بود که مابه التفاوت پرداختی به ترکمنستان را از ترکیه دریافت کند.

وی افزود: با توجه به موضوع یاد شده و افزایش خارج از رویه‌های بین المللی نرخ گاز از سوی ایران، ترکیه نیز به دیوان داوری شکایت کرد.

این مقام آگاه تصریح کرد: بعد از شکایت گازی ترکیه علیه ایران رای به نفع ترکیه صادر شد و مقرر شد که ایران قیمت گاز را کاهش داده و به قیمت قرارداد قبلی برگرداند و ظرف چند سال نیز قیمت را کاهش دهد.

وی تاکید : در حال حاضر ایران فقط جریمه افزایش قیمت را می دهد و به اضافه این که قیمت را به سطح جهانی بر می‌گرداند یعنی نمی‌تواند افزایش قیمت داشته باشد.

وی یادآور شد: به عبارت دیگر ایران پول اضافه را که علاوه بر قرارداد گرفته، باز می‌گرداند یعنی پولی پرداخت نمی کند بلکه در ازای گران فروشی که در گذشته صورت گرفت بدون دریافت پول، گاز به ترکیه صادر می کند.

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>