یکشنبه,۲۶ آذر, ۱۳۹۶ | ۴۲ : ۱۱
خانه / نفت / ایران قیمت نفت را بین ۴۲ تا ۵۰ دلار پیش بینی کرد
۱۳۹۴/۰۶/۲۳

ایران قیمت نفت را بین ۴۲ تا ۵۰ دلار پیش بینی کرد

ایران قیمت نفت را بین ۴۲ تا ۵۰ دلار پیش بینی کرد

به گزارش آژانس خبری انرژی،به نقل از رویترز از دبی، رسانه ها روز دوشنبه به نقل از سخنگوی دولت ایران اعلام کردند این کشور متوسط قیمت نفت را در پیش نویس لایحه بودجه برای سال منتهی به ماه مارس سال ۲۰۱۷ بین ۴۲ تا ۵۰ دلار در هر بشکه پیش بینی کرده است.
خبرگزاری نفت (شانا) به نقل از محمد باقر نوبخت اعلام کرد: «در رایزنی با وزارت نفت، سه گزینه قیمت ۴۲، ۴۵ و ۵۰ دلار مورد بحث قرار گرفت که انتظار می رود ۶۸ تریلیون تومان (حدود ۲۲٫۵ میلیارد دلار) درآمد به همراه داشته باشد».
قیمت نفت خام برنت در یک ماه گذشته بین ۴۲ و ۵۵ دلار معامله شده است و صبح روز دوشنبه کمتر از ۴۸ دلار داد و ستد شد.

 
ایران، عضو اوپک، که برای تنظیم بودجه خود به فروش نفت خام تکیه می کند، از دیگر تولیدکنندگان خواسته است به منظور حمایت از قیمت ها، صادرات خود را محدود کنند.

 
ایران انتظار دارد در سال ۲۰۱۶ زمانی که قرار است تحریم های مربوط به برنامه هسته ای این کشور لغو شود، تولید خود را افزایش دهد.

 
در چارچوب توافق هسته ای ماه ژوئیه بین ایران و قدرت های جهان، تهران همچنین انتظار دارد به حدود ۱۰۰ میلیارد دلار از دارایی های مسدود شده خود دسترسی پیدا کند.

 
نوبخت افزود: «به رغم این که قیمت نفت کاهش پیدا کرده است ولی ما امیدور هستیم که با دارایی های مالی که آزاد خواهد شد، قدرت خرید مردم افزایش پیدا کند».