دوشنبه,۲۷ آذر, ۱۳۹۶ | ۵۱ : ۰۷
خانه / Social media / ایران و کره جنوبی قرارداد ساخت یک مجتمع پتروپالایشی امضا کردند
۱۳۹۵/۱۲/۲۲

ایران و کره جنوبی قرارداد ساخت یک مجتمع پتروپالایشی امضا کردند

ایران و کره جنوبی قرارداد ساخت یک مجتمع پتروپالایشی امضا کردند

صندوق بازنشستگی نفت ایران (سرمایه گذاری اهداف) و شرکت هیوندایی کره جنوبی قرارداد ساخت فاز ۲ پتروپالایش کنگان را امضا کردند.

به گزارش خبرانرژی به نقل از ایرنا، این مجتمع الفینی با هدف تولید سالیانه یک میلیون تن اتیلن، ۴۰۰ هزار تن پلی اتیلن سنگین و ۳۵۰ هزار تن پلی اتیلن سبک در منطقه کنگان در استان بوشهر ساخته می شود.
پالایشگاه فاز ۱۲ پارس جنوبی خوراک اتان این مجتمع را تامین می کند.
این قرارداد به شکل ای.پی.سی.اف و به ارزش سه میلیارد دلار اجرا می شود.
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری اهداف (زیر مجموعه صندوق بازنشستگی نفت) در مراسم امضای این قرارداد گفت: ساخت مرحله یک پتروپالایش کنگان ۳۰ درصد پیشرفت دارد که تاکنون نزدیک به ۱۲۰ میلیون یورو سرمایه گذاری برای آن صرف شده است.
اصغر فرهادی درباره ساخت بخش دوم پتروپالایش کنگان افزود: این طرح شامل واحدهای الفین، پلی اتیلن سنگین، پلی اتیلن سبک و ام.ای.جی است.
این مسئول صنعت نفت اعلام کرد این طرح سه میلیارد دلار ارزش دارد و قرار است تا حداکثر ۹ ماه، فاینانس آن توسط بانک های کره جنوبی تامین شود.
فرهادی اضافه کرد: مهمترین اقدام پس از امضای قرارداد، نهایی کردن تامین مالی در بانک ها و موسسه بیمه اعتباری کره جنوبی است.
وی ادامه داد: موسسه های مالی کره ای، تمایل خود را برای تامین مالی فاز دوم پتروپالایش کنگان اعلام کرده اند.
فرهادی گفت: اجرای این طرح به تامین فاینانس ۹۵ درصدی در بانک های کره ای و حمایت شرکت هیوندایی بستگی دارد که به نظر می رسد تا ۹ ماه آینده، نهایی شود.
مدیرعامل شرکت مهندسی هیوندای نیز در مراسم امضای این قرارداد گفت: این شرکت دارای تجربه ساخت پروژه های بزرگ گازی و پلیمری در جهان است.
«سانگ روک سانگ» افزود: هیوندایی از همه تجربه های خود برای اجرای موفق طرح پتروپالایش کنگان بهره می گیرد.

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>