دوشنبه,۲۹ آبان, ۱۳۹۶ | ۲۵ : ۰۹
خانه / نفت / ایران ۲۱ محموله نفتی در سال ۲۰۱۶ به فرانسه صادر کرد
۱۳۹۵/۱۲/۱۵

ایران ۲۱ محموله نفتی در سال ۲۰۱۶ به فرانسه صادر کرد

ایران ۲۱ محموله نفتی در سال ۲۰۱۶ به فرانسه صادر کرد

مؤسسه انگلیسی «وسل ولیو» اعلام کرد: برآورد می شود که ایران در سال ٢٠١۶ میلادی در مجموع ٢١ محموله نفتی به فرانسه صادر کرده و علاوه برآن به کشورهای ایتالیا، یونان و اسپانیا به ترتیب ١۵، ١۴ و ١٣ محموله نفتی از این کشور دریافت کردند.

به گزارش وزارت نفت از پایگاه خبری پلاتس، ایران صادرات نفت به بازار اروپا را افزایش داده و محموله ‎های خود را به فرانسه، ایتالیا، یونان و اسپانیا می ‎فروشد.
مؤسسه وسل ولیو اعلام کرد: پایان تحریم‎ ها موجب شد، بازیگران جدیدی به بازارهای جهانی نفت خام اضافه شوند.
سال ٢٠١٢٢ میلادی اتحادیه اروپا واردات نفت از ایران را ممنوع و همچنین محموله های نفتی ایران را بدون توجه به مقصد آنها، از بیمه حمایت و غرامت محروم کرد؛ این تحریم‎ها در ژانویه سال ٢٠١۶ میلادی (۲۶ دی ۱۳۹۴) لغو شدند.
پیش از این، چین برای واردات نفت از ایران از نفتکش ‎های خود استفاده می کرد، ژاپن برای محموله های نفتی ایران، بیمه دولتی ارایه داد؛ کره جنوبی و تایوان نیز محموله های نفت ایران را در قالب قراردادهای CFR (هزینه و کرایه حمل تا مقصد) خریداری کردند.
وسل ولیو اعلام کرد: اکنون مجموع شرکت ‎های کشتیرانی که نفت خام ایران را حمل می کنند، تغییری خیره‎ کننده داشته و شرکت‎های یونانی و بلژیکی را شامل می‎شود.
بنابر گزارش این موسسه، ورود شرکت های یونانی سبب شده، سهم نفتکش ‎های مدل «سوئزمکس» عازم ایران در سال ٢٠١۶ میلادی به ٨١ فروند برسد، در حالی که این رقم در سال ٢٠١۵ میلادی ١۵ فروند بود.
طبق اعلام منابع تجاری، ماه گذشته میلادی ، ۲ محموله نفت خام سبک و سنگین ایران با دو فروند نفتکش غول‌پیکر با نام‎های «هیوج» و «اسنو» در بندر روتردام هلند به شرکت شل تحویل شدند.
ماه ژانویه (دی-بهمن) امسال، بیژن زنگنه، وزیر نفت ایران، اعلام کرد: جمهوری اسلامی روزانه سه میلیون و ٩٠٠٠ هزار بشکه نفت تولید می‎کند و پیش از پایان امسال، این رقم به چهار میلیون بشکه در روز می رسد که نشان دهنده بازگشت تولید این کشور به سطح پیش از آغاز تحریم ها در سال ٢٠١٢ میلادی است.
طبق اعلام مؤسسه یاد شده، مجموع محموله‎های دریایی نفت ایران از ۶۶ فقره در سال ٢٠١٢ میلادی و ٢٧٧ فقره در سال ٢٠١۵ میلادی به ۵۶٣ فقره در سال ٢٠١۶ میلادی افزایش یافت.
به گزارش ایرنا، امیرحسین زمانی نیا معاون امور بین الملل وزیر نفت اعلام کرد: میزان صادرات نفت و میعانات گازی ایران در ماه اسفند به ۲ میلیون و ۶۳۰ هزار بشکه می رسد.
بر اساس گزارش ها، مقصد بیش از یک چهارم محموله های نفتی صادراتی ایران، اروپاست و بقیه به خریداران آسیایی عرضه می شود.

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>