سه شنبه,۲۶ دی, ۱۳۹۶ | ۱۶ : ۰۳
خانه / Social media / بارش در برخی نقاط بوشهر به ۴۰۰ میلی‌متر رسید/ ورود ۳٫۵ میلیارد متر مکعب آب به دریا
۱۳۹۵/۱۲/۰۲

بارش در برخی نقاط بوشهر به ۴۰۰ میلی‌متر رسید/ ورود ۳٫۵ میلیارد متر مکعب آب به دریا

بارش در برخی نقاط بوشهر به ۴۰۰ میلی‌متر رسید/ ورود ۳٫۵ میلیارد متر مکعب آب به دریا

معاون امور آب و آبفای وزیر نیرو گفت: به سبب بارش‌های شدید در استان بوشهر که در برخی نقاط به ۴۰۰ میلی‌متر رسید، ۳.۵ میلیارد متر مکعب آب وارد دریا شد.

به‌گزارش خبرانرژی، “رحیم میدانی” در بازدید از تاسیسات آبی مناطق مختلف استان بوشهر با بیان اینکه بارندگی در این استان استثنایی بود، اظهار داشت: این بارندگی که سبب پر آب شدن سدها، بندها و تغذیه‌های مصنوعی شد، علاوه براینکه خوشحالی کشاورزان را فراهم نمود، خساراتی را نیز در پی داشت.

وی با بیان اینکه سد سلمان فارسی دبی سیلابی ۲ هزار مترمکعب در ثانیه آب‌های روان را کنترل و ذخیره کرد، افزود: در حوضه آب‌ریز حله، سد مخزنی رئیسعلی دلواری نیز در استان بوشهر، دبی سیلابی ۱۶۰۰ متر مکعب در ثانیه سیلاب‌ها را تجربه، کنترل و در خود ذخیره کرد.

معاون امور آب و آبفای وزیر نیرو با اشاره به نقش مهم دیگر سد و بندهای استان در کنترل سیلاب‌های مخرب و ذخیره سازی آب برای تأمین نیازهای تابستان تاکید کرد: اکنون سدهای دشت پلنگ، باغان و دالکی در استان بوشهر در حال اجرا است که باید در تکمیل آن تسریع شود.

میدانی با توجه به نیازهای آبی استان بوشهر در بخش‌های مختلف شرب، صنعت و کشاورزی، عملیاتی شدن ساخت سدهای باهوش و خائیز را نیز از ضرورت‌های مهم صنعت سازی در بوشهر خواند و آن را از اولویت‌های مهم پروژه‌های آب منطقه‌ای این استان دانست.

وی با بیان اینکه جاری شدن سیل در استان بوشهر با کمترین تلفات و خسارات مالی بود، افزود: در عرصه طرح‌ها و تاسیسات آبرسانی استان، این سیلاب خسارت‌هایی نیز به تاسیسات آب وارد کرد که در مقابل برکات و فواید ارزشمند بارش‌ها، این مقدار ناچیز است.

معاون امور آب و آبفای وزیر نیرو با بیان اینکه هزینه ساخت سد یک ساله برمی‌گردد، خاطر نشان کرد: سدها ضمن اینکه آب‌های خارج از دسترس را کنترل می‌کند، مشکلات آب کشاورزان و آب آشامیدنی مناطق را برطرف می‌کند.

منبع: ایلنا

 

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>