دوشنبه,۳۰ بهمن, ۱۳۹۶ | ۲۶ : ۱۱
خانه / پالايش / باك ها با بنزين ذخيره اي پر مي شوند
۱۳۹۳/۰۶/۲۴
واردات بنزين نصف شد

باك ها با بنزين ذخيره اي پر مي شوند

باك ها با بنزين ذخيره اي پر مي شوند
بنزين

 

واردات بنزین کشور در حالي با کاهش بیش از 50 درصدی به روزانه 4.7 میلیون لیتر رسيده كه ميزان مصرف روزانه اين فراورده نفتي از مجموع توليد داخلي و ميزان واردات آن بيشتر است.

به گزارش آژانس خبري انرژي، در حالی که در پی توقف تولید بنزین با ریفورمیت پتروشیمی ها پیش بینی می‌شد که برای تامین بنزین کشور نیاز به واردات روزانه 10 میلیون لیتر بنزین وجود داشته باشد، بنا به اعلام شرکت پالایش و پخش فراورده های نفتی میزان واردات از ابتدای امسال تا کنون 50 درصد کمتر از میزان پیش‌بینی شده بوده است.

در این راستا شاهرخ خسروانی ،معاون مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش اعلام کرد: با تسریع در اجرای طرحهای توسعه ای، در مجموع ظرفیت تولید بنزین داخلی افزایش داشته است.

پیش تر نیز عباس کاظمی ،مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فراورده های نفتی، با اشاره به این که روزانه 63 میلیون لیتر بنزین در داخل کشور تولید می شود،گفته بودپیش بینی می شود میزان تولید بنزین تا پایان سال به 66 میلیون لیتر و تا بهار سال آینده و به 70 میلیون لیتر برسد.

کاظمی با اشاره به این که بنزین وارداتی دارای استاندارد یورو 4 است از تولید روزانه 17 میلیون لیتر بنزین با استاندارد یورو 4 نیز در کشور خبر داده بود.

بر اين اساس در حالي ميزان توليد و واردات بنزين در مجموع معادل 68 ميليون ليتر است كه بنا به آخرين آمار موجود میانگین مصرف بنزین کشور در هفته منتهی به ٢١ شهریور ماه به ٧٤.٥ میلیون لیتر در روز رسید.

 

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>