دوشنبه,۳۰ بهمن, ۱۳۹۶ | ۰۶ : ۰۹
خانه / نفت / بالاترین میزان صادرات نفت عربستان در ۱۰ سال گذشته
۱۳۹۴/۰۲/۲۹

بالاترین میزان صادرات نفت عربستان در ۱۰ سال گذشته

بالاترین میزان صادرات نفت عربستان در ۱۰ سال گذشته

آمارهای رسمی از افزایش میزان صادرات نفت عربستان در ماه مارس به بالاترین رقم در ۱۰ سال گذشته و برابر با ۷٫۸۹۸ میلیون بشکه نفت در روز خبر می‌دهد.

به گزارش اژانس خبری انرژی،موسسه جودی با استناد به ارقام اعلام شده از سوی ریاض اعلام کرد، صادرات نفت عربستان در ماه مارس به بالاترین رقم در نزدیک به یک دهه گذشته رسید.

این اقدام عربستان در شرایط کنونی بازار تنها با بهانه تلاش برای حفظ سهم بازار توجیه‌پذیر است. عربستان در نشست پیشین اوپک با همین بهانه مانع از کاهش سقف تولید این سازمان برای بالا بردن قیمت‌ها شد.

بر این اساس، عربستان در ماه مارس ۷٫۸۹۸ میلیون بشکه نفت در روز صادر کرده است و این رقم برای ماه فوریه ۷٫۳۵۰ میلیون بشکه و برای ماه ژانویه ۷٫۴۷۴ میلیون بشکه در روز بوده است.

بر اساس گزارش جودی، سازمانی که با هدف شفاف سازی در بازارهای نفتی ایجاد شده است، این میزان، بالاترین رقم از ماه نوامبر ۲۰۰۵به شمار می‌رود. عربستان در آن تاریخ ۷٫۹۶۲ میلیون بشکه نفت در روز صادر کرده بود.

علی النعیمی وزیر نفت عربستان پیش از این اعلام کرده بود که این کشور در ماه مارس ۱۰٫۳ میلیون بشکه در روز نفت تولید کرده است.

به گفته منابع آگاه در هفته گذشته، این کشور همچنین در ماه آوریل، تولید نفت خود را به رقم بی‌سابقه ۱۰٫۳۰۸ میلیون بشکه در روز رسانده است.

جدیدترین رکورد تولید عربستان به آگوست ۲۰۱۳ برابر با ۱۰٫۲ میلیون بشکه در روز برمی‌گردد.