دوشنبه,۲۷ آذر, ۱۳۹۶ | ۵۵ : ۰۷
خانه / نفت / با تصویب مجلس وزارت نفت ذخایر راهبردی نفت و گاز را افزایش می دهد
۱۳۹۵/۱۲/۱۱

با تصویب مجلس وزارت نفت ذخایر راهبردی نفت و گاز را افزایش می دهد

با تصویب مجلس وزارت نفت ذخایر راهبردی نفت و گاز را افزایش می دهد

مایندگان مجلس شورای اسلامی در مصوبه‌ای وزارت نفت را موظف کردند ذخایر راهبردی نفت و گاز را به ویژه در میادین مشترک افزایش دهند.

به گزارش خبرانرژی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه) و در جریان بررسی ایرادات شورای نگهبان به مصوبات برنامه ششم، ماده الحاقی به لایحه برنامه ششم را به تصویب رساندند که بر اساس آن وزارت نفت موظف است تمهیدات لازم را برای استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های شرکت‌های بخش خصوصی و تعاونی و نهادهای عمومی غیردولتی برای سرمایه‌گذاری در فعالیت‌های اکتشاف، تولید و بهره‌برداری (نه مالکیت) میادین نفت و گاز به ویژه میادین مشترک در چارچوب سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی به عمل آورد.

به موجب این مصوبه وزارت نفت موظف است ذخایر راهبردی نفت و گاز را به منظور اثرگذاری در بازار جهانی نفت و گاز با تأکید بر حفظ و توسعه ظرفیت‌های تولید نفت و گاز به ویژه در میادین مشترک تا پایان سال اول اجرای قانون برنامه افزایش دهد.

بر اساس مصوبه مجلس در جهت اجرایی شدن سیاست‌های کلی برنامه ششم و اقتصاد مقاومتی دولت موظف است فرهنگ جهادی در ایجاد ارزش افزوده،‌ تولید ثروت، بهره‌وری، کارآفرینی، سرمایه‌گذاری و اشتغال مولد و اعطای نشان اقتصاد مقاومتی به اشخاص دارای خدمات برجسته در این زمینه را تقویت نماید و ابعاد اقتصاد مقاومتی و گفتمان‌سازی آن به ویژه در محیط‌های علمی، آموزشی و رسانه‌ای و تبدیل آن به گفتمان فراگیر و رایج ملی تدوین و ترویج کند.

این ماده با ۱۳۸ رأی موافق، ۹ رأی مخالف ۷ رأی ممتنع از مجموع ۲۰۰ نماینده حاضر به تصویب مجلس رسید.

منبع: ایسنا

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>