سه شنبه,۲۸ آذر, ۱۳۹۶ | ۵۹ : ۰۱
خانه / دسته‌بندی نشده / بدهی ۲٫۵میلیارد تومانی مشترکین یاسوجی به آب و فاضلاب
۱۳۹۴/۰۶/۱۹

بدهی ۲٫۵میلیارد تومانی مشترکین یاسوجی به آب و فاضلاب

بدهی ۲٫۵میلیارد تومانی مشترکین یاسوجی به آب و فاضلاب

معاون امور مشترکین آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد از طلب بیش از دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی آب و فاضلاب شهری یاسوج از مشترکین این شهر خبرداد.

 

به گزارش آژانس خبری انرژی،علی حسینی در جمع خبرنگاران افزود: شرکت آب و فاضلاب شهری در زمینه جمع آوری انشعابات غیرمجاز و دریافت بدهی‌های مشترک بر اساس قانون و رویه کاملا مشخص عمل می‌کند.

 

وی اظهار کرد: اگر چنانچه مشترکی بعداز دریافت اخطار نسبت به تسویه و پرداخت بدهی خود اقدام نکند، شرکت آب و فاضلاب بر اساس موراد قانونی توسط پیمانکار نسبت به اجرای قانون اقدام خواهد کرد.

 

معاون امور مشترکین آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در راستای اجرایی کردن بند “ج” آئین‌نامه عملیاتی و شرایط عمومی تعرفه‌های آب و فاضلاب در صورتی‌که مشترک نسبت به پرداخت دیون خود به شرکت در مهلت مقرر اقدام نکند، شرکت آب و فاضلاب به صورت موقت انشعاب مشترک بدهکار را قطع و با پرداخت بدهی، انشعاب مجددا وصل خواهد شد.

 

حسینی با اشاره به قطع کنتورهای آب مجتمع ۲۰۴ واحدی مسکن مهر شرکت گاز توسط پیمانکار تصریح کرد: مجتمع مورد نظر از اردیبهشت ماه سال ۸۹ نسبت به تقسیط انشعاب اقدام کرده بود اما این کار صورت نگرفت و پیمانکار در سه مرحله اقدام به صدور اخطار کرد و امور مشترکین آبفای شهری را نیز در جریان امر قرار داده بود.

 

وی با بیان اینکه مشترکین بدهکار پس از ۲۴ ساعت از دریافت اخطار باید نسبت به پرداخت بدهی خود اقدام کنند، ادامه داد: در مورد مجتمع مسکن مهر ۲۰۴ واحدی یاسوج متاسفانه مشترکین در این سایت بدون توجه به اخطارهای پیمانکار هیچ گونه اقدامی برای پرداخت بدهی خود نکرده بودند و در نهایت پیمانکار بر اساس قانون نسبت به به قطع موقت آب مجتمع اقدام کرد.

 

معاون امور مشترکین آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: به دلیل اهمال برخی شهروندان در خصوص پرداخت بدهی‌های آب‌بهای خود هم اکنون آب و فاضلاب شهری یاسوج بیش از دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان از مشترکین این شهر طلب دارد.

حسینی با بیان اینکه پرداخت به موقع آب بها توسط مشترکین موجب افزایش خدمات رسانی به شهروندان خواهد شد، اضافه کرد: احساس مسئولیت در خصوص پرداخت به موقع تعرفه‌های آب باید در میان اقشار مختلف مردم و دستگاه‌های دولتی ‌نهادینه شد.