یکشنبه,۱ بهمن, ۱۳۹۶ | ۴۲ : ۱۱
خانه / برق / برای تولید برق آماده همکاری هستیم
۱۳۹۴/۰۲/۲۸
سفیر ایتالیا در ایران:

برای تولید برق آماده همکاری هستیم

برای تولید برق آماده همکاری هستیم

سفیر ایتالیا در ایران گفت: برای هرگونه همکاری در صنعت زباله سوز و تولید انرژی برق آماده هستیم.

به گزارش اژانس خبری انرژی،مائورو کنچاتوری که در راس هیاتی به قزوین سفر کرده است در جلسه مشترک با مدیران استان به میزبانی شهردار قزوین، افزود: من اطمینان دارم که مدیران قزوین با برنامه ریزی درست آماده همکاری با کشور ایتالیا هستند.

وی هدف از سفر به قزوین را شناخت بهتر نقاط مختلف ایران و ظرفیت های اقتصادی آن دانست و اظهارکرد: با توجه به توانمندیهای شهر قزوین، انتخاب ما برای همکاری با کشور ایران از ابتدا شهر قزوین بود چرا که سابقه همکاری با این شهر وجود دارد.

سفیر ایتالیا در تهران افزود: منافع مشترکی بین شهر قزوین و ایتالیا وجود دارد و ما اطمینان داریم می توانیم از تجربیات یکدیگر بخوبی بهره ببریم.

وی گفت: به دنبال گفتمان مشترک هستیم زیرا با زبان مشترک می توان نیازهای واحد و راهبرد همکاری را بیشتر شناخت.

کنچاتوری بیان کرد: با توجه به پیشینه تاریخی شهر قزوین و کشور ایتالیا می توان همکاری های دوجانبه ای تعریف کرده و به یقین از ظرفیت های این شهر در سطح بین المللی به بهترین نحو استفاده خواهیم کرد.

وی به نقش شهر قزوین و ایتالیا در جاده ابریشم اشاره کرد و گفت: زبان فارسی و ایتالیایی یکی از رایج ترین زبان های مشترک اقوام بود و این موضوع اشتراکات ما را بیشتر می کند.

کنچاتوری تصریح کرد: نشست امروز برای ما بسیار مهم و ارزشمند بود و شروع خوبی برای ادامه همکاری های مشترک خواهد بود.

وی با بیان اینکه این سفر برای ما مهم است، گفت: اعضای هیات همراه افراد متخصص در زمینه فعالیت های خدمات شهری هستند و آماده همکاری با این شهر هستند.

در پایان سفیر ایتالیا در ایران نشان شهروند قزوینی را از شهردار قزوین دریافت کرد.