دوشنبه,۲۷ آذر, ۱۳۹۶ | ۰۹ : ۰۱
خانه / Social media / برداشت بی رویه آب برخی مناطق هرمزگان را دچار فرونشست کرد
۱۳۹۶/۰۲/۰۲

برداشت بی رویه آب برخی مناطق هرمزگان را دچار فرونشست کرد

برداشت بی رویه آب برخی مناطق هرمزگان را دچار فرونشست کرد

نجاتی گفت: خشکسالی های پی در پی طی ۲۰ سال گذشته و برداشت بی رویه آب زیرزمینی در هرمزگان باعث شده که فرونشست هایی در سطح استان اتفاق بیفتد.

به گزارش خبرانرژی پرویز نجاتی معاون طرح و توسعه آب و فاضلاب روستایی استان هرمزگان در گفت و گو با ایلنا درباره فرونشست زمین در سطح استان هرمزگان اظهار داشت: در برخی نقاط استان هرمزگان فرونشست اتفاق افتاده است از جمله اینکه در شهرستان میناب رودخانه‌ای وجود داشت که در بالادست آن آب منطقه ای ۳۰ سال پیش سد استقلال احداث کرده  و خشکسالی های پی در پی طی ۲۰ سال گذشته  و برداشت بی رویه آب زیرزمینی باعث شده که فرونشست هایی اتفاق بیفتد.

وی افزود: همچنین دو حلقه چاه و یک مجتمع آبرسانی در میناب وجود داشت که در معرض خطر ریزش بود  که سالیانه حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ کامیون شن ریزی کردیم تا فرونشست اتفاق نیفتد.

نجاتی خاطرنشان کرد: میزان فرونشست زمین در سطح این استان بعد از اعلام نتایج کار مطالعاتی از سوی آب منطقه ای  و سازمان حفاظت محیط زیست مشخص می شود.

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>