چهارشنبه,۴ بهمن, ۱۳۹۶ | ۱۴ : ۰۳
خانه / نفت / بررسی دو مناقصه اخیر وزارت نفت در مورد لوله‌های کربن استیل توسط مراجع نظارتی
۱۳۹۵/۱۲/۰۴

بررسی دو مناقصه اخیر وزارت نفت در مورد لوله‌های کربن استیل توسط مراجع نظارتی

بررسی دو مناقصه اخیر وزارت نفت در مورد لوله‌های کربن استیل توسط مراجع نظارتی

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی خواستار ورود سازمان بازرسی دیوان محاسبات و مراجع نظارتی به دو مناقصه اخیر وزارت نفت در مورد قرارداد لوله‌های کربن استیل شد.

به گزارش خبرانرژی، هادی قوامی در پایان جلسه علنی صبح امروز (چهارشنبه) مجلس در تذکری اظهارکرد: بر اساس قانون اساسی تولیدات کشاورزی، دامی و صنعتی باید به نحوی باشد که نیازهای عمومی را تأمین کند و کشور را به مرحله خودکفایی برساند. متأسفانه وزارت نفت در دو مناقصه اخیر در پوشش یک سری شرکت‌ داخلی که می خواهد در آینده ایجاد کند ۲۴۰ هزار تن قرارداد لوله‌های کربن استیل و ۶۰۰ کیلومتر لوله‌های CRA را به شرکت‌هایی داده که ماهیت خارجی دارند یا چینی هستند و یا آن طرف مرز فعالیت می کنند؛ در حالی که ما زمینه تولید این لوله‌ها را در داخل داریم. مثلا شرکت لوله گستر اسفراین  سالانه حداقل ۶۰ هزار تن لوله‌های کربن استیل تولید می‌کند و می‌تواند نیاز شرکت نفت را تأمین می‌کند.

وی افزود: متأسفانه دلالان نفتی و شرکت های زیرمجموعه نفت در حال دور زدن کارخانه‌های داخلی هستند که در این صورت ما تولید داخل را در سال بعد نخواهیم داشت و کشور مجبور به واردات خواهد شد.

نماینده مردم اسفراین در مجلس در پایان اظهار کرد: متأسفانه دست‌های دلالان پشت این قضیه است؛ لذا از سازمان بازرسی، دیوان محاسبات و مراجع نظارتی می‌خواهیم در این دو مناقصه که در آن فساد وجود داشته و شرایط مناقصه رعایت نشده ورود کنند و جلوی آن را بگیرند و از صنعت داخلی حمایت کنند.

منبع: ایسنا

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>