یکشنبه,۲۶ آذر, ۱۳۹۶ | ۰۴ : ۱۱
خانه / نفت / بررسی روش مغناطیس‎سنجی هوایی برای کشف ذخایر نفتی
۱۳۹۵/۱۱/۱۰

بررسی روش مغناطیس‎سنجی هوایی برای کشف ذخایر نفتی

بررسی روش مغناطیس‎سنجی هوایی برای کشف ذخایر نفتی

 • موضوع اجرای طرح مغناطیس‎سنجی هوایی با همکاری مشترک مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران، سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی و سازمان انرژی اتمی، در شورای عالی اکتشاف بررسی می‎شود.
 • به گزارش خبرانرژی، سیدصالح هندی، مدیر امور اکتشاف شرکت ملی نفت ایران با بیان این مطلب افزود: در صورت موافقت با این طرح در شورای عالی اکتشاف، اجرای آن در دستور کار قرار می‎گیرد و زمینه همکاری‎های مشترک شرکت ملی نفت ایران با سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور و سازمان انرژی اتمی گسترش می‎یابد.

  برداشت‎های مغناطیس‎سنجی هوایی، رایج ترین نوع برداشت‎های هوایی است که برای اکتشاف کانی‎ها و هیدروکربن انجام می‎شود.

  بر اساس این گزارش، روز گذشته (٩ بهمن‎ماه) مدیریت امور اکتشاف شرکت ملی نفت ایران و سازمان زمین‎شناسی و اکتشافات معدنی کشور تفاهم‎نامه همکاری مشترکی امضا و توافق کردند زمینه های تعامل فیمابین را افزایش دهند.

  این تفاهم‎نامه با عنوان «همکاری‎های علمی و فنی در مطالعات زمین‎شناسی با تاکید ویژه بر خلیج فارس» به امضای طرفین رسید اما مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت ایران تاکید کرد: همکاری‎ها به حوزه خلیج فارس محدود نمی‎شود و می‎توان از توانمندی‎های دو مجموعه در دیگر بخش‎ها نیز استفاده کرد.

  هندی، ارائه اطلاعات کاربردی نفت را به دیگر دستگاه‎ها و نهادهای دولتی در مواقع مورد نیاز، بخشی از مسئولیت های اجتماعی صنعت نفت خواند.

  محمدتقی کره‎ای، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور در این مراسم بر ضرورت اجرایی شدن هرچه سریعتر مفاد تفاهم‎نامه همکاری تاکید داشت و در اولین گام اجرایی اعلام کرد: به زودی، بخشی از داده‎ها و اطلاعات ژئوفیزیک هوایی سازمان زمین‎شناسی در اختیار مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران قرار می‎گیرد.

 • منبع: شانا