دوشنبه,۲۷ آذر, ۱۳۹۶ | ۴۴ : ۰۶
خانه / پتروشيمي / بررسی میدانی ابعاد حادثه پتروشیمی ماهشهر توسط تیمی از کارشناسان و اعضای کمیسیون انرژی
۱۳۹۵/۰۴/۱۹
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس مطرح کرد،

بررسی میدانی ابعاد حادثه پتروشیمی ماهشهر توسط تیمی از کارشناسان و اعضای کمیسیون انرژی

بررسی میدانی ابعاد حادثه پتروشیمی ماهشهر توسط تیمی از کارشناسان و اعضای کمیسیون انرژی

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به پیگیری و بررسی ابعاد حادثه آتش‌سوزی در پتروشیمی بوعلی‌سینا ماهشهر اظهار کرد: قطعا تیمی متشکل از کارشناسان و اعضا کمیسیون انرژی با بازدید میدانی این موضوع را بررسی خواهند کرد.

 

به گزارش خبر انرژی، اسدالله قره‌خانی با اشاره به پیگیری و بررسی ابعاد حادثه پتروشیمی بوعلی‌سینا ماهشهر در کمیسیون انرژی گفت: از زمان رخ دادن این حادثه کمیسیون انرژی وارد فعالیت شد و رئیس کمیسیون نیز در منطقه حضور داشته با شورای تامین استان، مدیرعامل پتروشیمی، مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس، وزیر نفت و استاندار خوزستان در ارتباط بود، حتی به نماینده ماهشهر از طرف کمیسیون ماموریت داده شد تا از نزدیک پیگیر موضوع باشد.

 

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه آتش مهار شده است، اظهار کرد: اما این مساله بدان معنا نیست که کار تمام شده باشد بلکه نقش نظارتی کمیسیون انرژی ایجاب می‌کند تا گزارشی از پیدایش حادثه داشته باشد که به چه علت این حادثه اتفاق افتاده و میزان خسارات وارده تا چه حد است و اگر قصور مدیریتی یا فنی بوده مشخص شود.

 

نماینده مردم علی‌آباد کتول در مجلس با بیان اینکه کمیسیون انرژی در اولین جلسه از مسوولین مربوطه جهت بررسی موضوع دعوت خواهد کرد، گفت: حتما مجلس تیمی متشکل از کارشناسان و اعضای کمیسیون انرژی به منظور بازدید میدانی به ماهشهر می‌فرستد تا ضمن بررسی، گزارشی را به کمیسیون ارائه کنند.