چهارشنبه,۲۷ دی, ۱۳۹۶ | ۱۴ : ۰۲
خانه / برق / برق استان گیلان کی وصل می‌شود؟
۱۳۹۵/۱۱/۳۰

برق استان گیلان کی وصل می‌شود؟

برق استان گیلان کی وصل می‌شود؟

در حال حاضر، برق حدود ۸۳ هزار مشترک در سطح استان گیلان قطع است که طبق وعده مسوولان قرار شده تا پایان امروز، برق حداقل ۵۰ درصد از این مشترکان وصل شود.

به‌گزارش خبرانرژی، از دیشب همزمان با بارش سنگین برف در استان گیلان اکیپ‌هایی به مناطق مختلف برای ساماندهی شبکه توزیع اعزام شده‌اند که به گفته جمشید طالبی مدیرعامل شرکت توزیع برق در حال حاضر ۲۲۹ اکیپ که ۵۲ اکیپ آن از استان‌های همجوار به رشت اعزام شده‌اند، برای ساماندهی شبکه‌های توزیع و فوق توزیع استان در حال فعالیت هستند.

وی افزود: این اکیپ‌ها در مجموع حدود ۷۰۰ نفر هستند که گستره فعالیت آن‌ها کل استان را شامل می‌شود.

طالبی ضمن اشاره به بارش شدید برف در استان، تصریح کرد: بارش‌ها در یکی دو روز اخیر بسیار شدید بوده و در برخی از جاها ارتفاع برف به حدود ۲ متر می‌رسد.

این مقام مسئول ادامه داد: از صبح امروز با تلاش بی وقفه همکاران ما در شرکت توزیع برق پنج  پست اصلی برق که از مدار خارج شده بودند، وصل شده و وارد مدار شدند.

طالبی تأکید کرد: همچنان قطعی برق در شهر رشت به صورت «پراکنده» وجود دارد اما در سطح روستایی بویژه در بخش خمام، کوچ اصفهان، سنگر، خشک بیجار، آستانه اشرفیه و سیاهکل حدود ۲۰۸ روستا همچنان بدون برق هستند.

وی خاطرنشان کرد: بخشی اعظمی از قطعی برق ناشی از بارش شدید برف بوده است، اما در برخی از نقاط نیز ططقعی برق بدلیل برف روبی شهروندان و ریختن برف‌ها بر روی شبکه توزیع اتفاق افتاده است، که از شهروندان می‌خواهیم در زمان برف روبی پشت بام منازل خود از ریختن برف‌ها بر روی سیم‌های برق خودداری کنند.

منبع: ایسنا

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>