دوشنبه,۳۰ بهمن, ۱۳۹۶ | ۳۵ : ۰۷
خانه / نفت / برنامه زمان‌بندی تولید و عرضه بنزین مطابق استاندارد ملی ایران تعیین شد
۱۳۹۶/۰۲/۱۱

برنامه زمان‌بندی تولید و عرضه بنزین مطابق استاندارد ملی ایران تعیین شد

برنامه زمان‌بندی تولید و عرضه بنزین مطابق استاندارد ملی ایران تعیین شد

برنامه زمان‌بندی تولید و عرضه بنزین مطابق استاندارد ملی ایران از ابتدای تیرماه امسال تا ابتدای فروردین ماه سال ١۴٠٠، در جلسه هیئت دولت تعیین شد.

به گزارش خبرانرژی به نقل از ایسنا، در جلسه هیئت وزیران که عصر دیروز (یکشنبه، ١٠ اردیبهشت‌ماه) به ریاست اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهوری برگزار شد، دولت برنامه زمان بندی تولید، توزیع و عرضه بنزین را مطابق آخرین ویرایش استاندارد ملی ایران در نقاط مختلف کشور تعیین کرده است.

براین اساس، از ابتدای تیرماه امسال، توزیع و عرضه بنزین مطابق استاندارد ملی ایران در ١۵ شهر شامل بندرعباس، رفسنجان، قم، چابهار، یزد، کرمان، بوشهر، همدان، گرمسار، سمنان، دامغان، شاهرود، سبزوار، نیشابور و ساری در تمام جایگاه‌های درون شهری، از ابتدای فروردین ماه ١٣٩٧ در ۶٠ درصد جمعیت شهری تحت پوشش کشور و در تمام جایگاه‌های درون شهری، از ابتدای فروردین ماه ١٣٩٨ در ٨٠ درصد جمعیت شهری تحت پوشش کشور و تمام جایگاه‌های درون شهری و از ابتدای فروردین ماه ١۴٠٠ در تمام شهرها و جایگاه‌های کشور خواهد بود.

این تصمیم با هدف کاهش آلاینده‌های موجود در بنزین و نقش آن در سلامت افراد جامعه اتخاذ شده است.

در ادامه این جلسه، گزارش سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص عملکرد اجرایی مدیریت سبز در دستگاه‌های دولتی مورد بررسی قرار گرفت و ارزیابی سازمان حفاظت محیط زیست از عملکرد دستگاه‌های اجرایی و موسسات و نهادهای عمومی غیردولتی در موضوع اجرای برنامه مدیریت سبز ارائه شد.

مدیریت سبز شامل مدیریت مصرف انرژی، آب، مواد اولیه و تجهیزات، کاهش مواد زائد جامد و بازیافت آن‌هاست و عملکرد همه دستگاه‌ها بر اساس این محورها بررسی و ارزیابی شده است.

در این گزارش عملکرد ستاد وزارت نیرو، شرکت مادرتخصصی مدیریت منابع آب ایران و شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی از حیث مدیریت سبز ارزنده تشخیص داده شد.

از نتایج حاصل از اجرای این برنامه در سال ٩۴ صرفه جویی ٨٩ میلیون مترمکعب گاز مصرفی و ۵۶ هزار مگاوات برق مصرفی در ٢٨ ساختمان دولتی است.

همچنین از نتایج اجرای این برنامه کاهش ١٧٠ هزار تن گاز گلخانه‌ای که عامل گرم شدن زمین و وقوع سیلاب‌ها و خشکسالی‌هاست، قابل ذکر است و افزون بر کاهش گازهای گلخانه‌ای، آلاینده‌های هوا نیز به میزان ٣۶۴ تن کاهش یافته‌اند.

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>