جمعه,۲۹ دی, ۱۳۹۶ | ۱۴ : ۰۷
خانه / Social media / بلاروس برای نخستین بار از ایران نفت خرید
۱۳۹۵/۱۱/۲۹

بلاروس برای نخستین بار از ایران نفت خرید

بلاروس برای نخستین بار از ایران نفت خرید

رسانه های روسی نوشتند: بلاروس برای نخستین بار از ایران یک محموله نفتی شامل ۶۰۰ هزار بشکه خریداری کرد.

به گزارش خبرانرژی، روزنامه های کامرسانت و کامسامولسکایا پراودا چاپ مسکو، امروز (پنجشنبه) با اعلام این خبر، افزودند: بلاروس قراردادی برای خرید ۸۰ هزار تن نفت (معادل حدود ۶۰۰ هزار بشکه) با طرف ایرانی امضا کرده است.
بنا به این گزارش، «بل اویل پولسکا» مجموعه نفتی وابسته به شرکت دولتی «بلاروس نفت» این قرارداد را با شرکت ملی نفت ایران امضا کرده است که انتظار می رود، ظرف یک هفته آینده بارگیری شود.
به گزارش منابع خبری، محموله نفتی ایران از طریق دریا به بندر اودسا در جنوب اوکراین یا بندر ونت اسپیلس لتونی در دریای بالتیک حمل شود تا به بلاروس کشور هم مرز دور از دریا منتقل شود.
الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهوری بلاروس سه هفته پیش اعلام کرده بود با هدف متنوع سازی منابع تامین نفت این کشور که بیشتر از روسیه خریداری می شود، مذاکره با کشورهای مختلف نفتی انجام می گیرد.
بلاروس نفت خریداری شده از روسیه و دیگر کشورها را در پالایشگاههای خود به فرآورده های مختلف تبدیل کرده که بخش اصلی آن صادر می شود و از این راه درآمد ارزی کسب می کند.

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>