یکشنبه,۲۹ بهمن, ۱۳۹۶ | ۴۸ : ۰۴
خانه / دسته‌بندی نشده / بنزین هوا ندارد!
۱۳۹۵/۰۱/۲۵
انتقاد رییس جایگاه‌داران قزوین از وزیر نفت

بنزین هوا ندارد!

بنزین هوا ندارد!

رئیس انجمن صنفی جایگاه‌داران سوخت قزوین در انتقاداتی تند نسبت به اظهارات وزیر نفت گفت: آقای زنگنه اعلام کرده که فرآورده دیگری وارد بنزین می‌شود که این سخن صحت ندارد، چراکه جایگاه‌دار سوخت خود را توسط تلمبه از شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی دریافت می‌کند و امکان مخلوط کردن فرآورده دیگری به بنزین را ندارد.

 

به گزارش خبر انرژی، رضا یعقوبی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: وزیر نفت در سخنان خود عنوان کرده که در ۸۰ لیتر بنزین ۱۵ لیتر هوا وجود دارد که چنین چیزی امکان ندارد، چراکه جایگاه‌های عرضه سوخت به صورت مستمر توسط کارشناسان سازمان استاندارد و شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی بازرسی می‌شوند.

 

وی اضافه کرد: وزیر نفت در سخنان خود اعلام کرد که سالیانه ۳۰۰ تا ۴۰۰ نفر از جایگاه‌داران به علت تخلف روانه زندان می‌شوند که چنین سخنی نیز کذب است.

 

یعقوبی تاکید کرد: سایر جایگاه‌داران در رابطه با سخنان وزیر نفت به جد درخواست پیگری این موضوع را دارند تا مسئولان به صورت علمی آن را بررسی کرده و به اطلاع عموم برسانند.

 

وی گفت: در قزوین ۱۱۱ جایگاه عرضه سوخت وجود دارد که از این تعداد ۸۱ باب جایگاه‌های عرضه‌ بنزین و نفت هستند و به طور مستقیم ۱۰۰۰ نفر در این جایگاه‌ها مشغول خدمات‌رسانی هستند.

 

به گفته او در ایام نوروز روزانه ۱۲۰ میلیون لیتر بنزین در کل کشور و یک میلیون و ۶۰۰ هزار لیتر در قزوین عرضه شد و انتظار می‌رفت وزیر نفت بعد از اتمام تعطیلات نوروزی مانند سایر دستگاه‎های اجرایی عضو ستاد خدمات سفر از خدمات‎رسانی مجموعه خویش تقدیر کند ولی بجای آن تمام مجموعه تحت مدیریت خود را زیر سوال برد.

 

رئیس انجمن صنفی جایگاه‌داران سوخت قزوین از عمده موضوعات پیگیری شده توسط این صنف در سال گذشته به کارمزد عرضه جایگاه‌های سوخت و تبدیل آن از حق‌العمل به حق‌الزحمه اشاره کرد و گفت: درخواست جایگاه‌داران این است تا مجلس هر چه زودتر این مصوبه را بررسی کند.