یکشنبه,۲۶ آذر, ۱۳۹۶ | ۴۷ : ۰۹
خانه / نفت / بهای نفت بازار نیویورک افزایش یافت
۱۳۹۴/۰۷/۰۳

بهای نفت بازار نیویورک افزایش یافت

بهای نفت بازار نیویورک افزایش یافت

بهای نفت شاخص آمریکا، وست تگزاس اینترمدییت، در آغاز معاملات روز جمعه افزایش یافت.

 
به گزارش آژانس خبری انرژی،به نقل از خبرگزاری فرانسه از نیویورک، بهای هر بشکه نفت خام سبک و شیرین، وست تگزاس اینترمدییت، در آغاز معاملات بازار نفتی نیویورک، نایمکس، برای تحویل در ماه اکتبر با ۶۷ سنت افزایش نسبت به پایان معاملات روز کاری پیشین، به ۴۵ دلار و ۵۸ سنت رسید. با این حال، ارزش این شاخص نفتی از روز چهارشنبه این هفته تاکنون هر بشکه دو دلار کاسته شده است.

 
مایک لینچ Mike Lynch کارشناس شرکت کارگزاری و مدیریت سرمایه گذاری(Strategic Energy ampersand Economic Research )که نوسانات بازار نفتی را بررسی می کند در این باره می گوید دست اندرکاران بازار نفت اکنون منتظر انتشار شاخص ها و داده های اقتصادی مربوط به اقتصاد کلان در چین و آمریکا هستند تا سمت و سوی بازار به سوی کاهش یا افزایش یافتن مشخص شود.

 
از این نظر، اخبار و گزارش هایی که درباره اوضاع اقتصادی آمریکا منتشر می شود بیشتر در راستای افزایش بهای نفت است. برخی گمانه زنی ها حاکی از آن است که میزان رشد اقتصادی آمریکا در سه ماهه دوم امسال بیشتر از حد پیش بینی ها بوده است.

 
لینچ در ادامه سخنان خود در همین باره گفت اگر مولفه فراوانی عرضه نفت را در بازار در نظر نگیریم، دیگر شرایط در آمریکا زمینه ساز افزایش بهای نفت است چون هم تولید نفت به ویژه نفت رسی در آمریکا ، هم شمار دکل های حفر چاه که شاخصی برای میزان تولید نفت در آمریکاست در حال کاهش است.