یکشنبه,۲۶ آذر, ۱۳۹۶ | ۵۰ : ۰۹
خانه / آب / بهره‌برداری ۱۶ پروژه آب و فاضلاب در استان هرمزگان
۱۳۹۵/۱۱/۱۲

بهره‌برداری ۱۶ پروژه آب و فاضلاب در استان هرمزگان

بهره‌برداری ۱۶ پروژه آب و فاضلاب در استان هرمزگان

مدیرعامل آبفای هرمزگان گفت: ۱۶ پروژه آب و فاضلاب با اعتباری بالغ بر ۵۸۹ میلیارد ریال در دهه فجر امسال، به بهره‌برداری می‌رسد.

به‌گزارش خبرانرژی، “امین قصمی” در این باره گفت: پروژه احداث خط انتقال آب در شهرهای بندرعباس، تخت و قلعه قاضی، دشتی و قشم (طولا) در مجموع به طول به طول ۳۶٫۳ کیلومتر، احداث ایستگاه پمپاژ سد جگین، احداث مخزن ۱۰ هزار مترمکعبی شمال غرب بندرعباس، اصلاح و بازسازی شبکه آب شهرها به طول ۴۵٫۵ و پروژه اجرای سیستم تله‌متری حاجی آباد از جمله پروژه‌های قابل افتتاح در بخش آب است که در مجموع ۴۳۳ میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال اعتبار برای اجرای این پروژه‌ها هزینه شده است.

وی گفت: در بخش فاضلاب نیز پروژه‌های خط انتقال و شبکه جمع آوری فاضلاب در شهرهای بندرعباس و قشم (اجرای شبکه اصلی و فرعی فاضلاب شهرک مسکونی سپاه و مسکن مهر طولا) در مجموع به طول ۱۵٫۵ کیلومتر با اعتباری بالغ بر ۷۶ میلیارد ریال در این دهه به بهره‌برداری می‌رسد.

قصمی در خصوص پروژه‌های فاضلاب شهر بندرعباس نیز گفت: این پروژه‌ها در محلات مرکز و غرب شهر به طول ۹٫۵ کیلومتر است که با هدف جمع آوری و تصفیه فاضلاب خانگی و بالا رفتن سطح بهداشت عمومی و بهبود محیط زیست شهری با اعتباری بالغ بر ۵۲ میلیارد ریال اجرا شده است.

 

منبع: ایلنا