سه شنبه,۲۸ آذر, ۱۳۹۶ | ۵۲ : ۰۱
خانه / پتروشيمي / به مدار بازگشتن پتروشیمی پردیس تا ٢۴ ساعت آینده
۱۳۹۶/۰۲/۱۳

به مدار بازگشتن پتروشیمی پردیس تا ٢۴ ساعت آینده

به مدار بازگشتن پتروشیمی پردیس تا ٢۴ ساعت آینده

حادثه در واحد اوره فاز یک مجتمع پتروشیمی پردیس تحت کنترل است و با حفظ شرایط پایدار، این واحد تا به ٢۴ ساعت آینده در مدار تولید قرار می‎گیرد.

به گزارش خبرانرژی به نقل از ایسنا، شامگاه دوشنبه (١١ اردیبهشت‌ماه) ساعت ٢٢:۰۷ واحد اوره فاز یک مجتمع پتروشیمی پردیس دچار نشتی شد که بلافاصله واحدهای ایمنی و آتش نشانی این شرکت و شرکت های همجوار (پتروشیمی‌های پارس، زاگرس، جم و آریاساسول) و همچنین مدیریت ارشد ایمنی، بهداشت و محیط زیست شرکت عملیات غیر صنعتی پازارگاد وارد عمل شده و عملیات کنترل و مهار نشتی آغاز شد.

در تحقیقات اولیه، بالا بودن فشار سیستم و معیوب شدن شیر تخلیه عامل اصلی نشتی بوده است. با نشت مقداری محلول کربومات (که از مواد اولیه جهت تولید اوره است) ٩ نفر از کارکنان این شرکت و امدادگران حاضر در محل حادثه، دچار مشکلات تنفسی شدند که هفت نفر از ایشان در بیمارستان نبی اکرم (ص) عسلویه تحت درمان قرار گرفته‌اند و دو نفر از مصدومان جهت انجام کنترل‌ها و مراقبت های ویژه و موثرتر به بیمارستان امام خمینی (ره) شهر کنگان اعزام شدند که خوشبختانه شرایط عمومی مصدومین پایدار و رو به بهبود گزارش شده است.

بر اساس این گزارش، واحد اوره فاز یک این مجتمع پتروشیمی در ٢۴ ساعت آینده در مدار تولید قرار خواهد گرفت. مجتمع پتروشیمی پردیـس تولید و عرضـه کننده محصولات آمونیـاک و اوره، مالک بزرگترین مجتمع تولیدکننده آمونیـاک و اوره در خاورمیانـه و نیز یکی از بزرگترین تولیدکنندگان این محصولات در سطح جهان به شمار می‌رود.

 

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>