شنبه,۲۷ آبان, ۱۳۹۶ | ۰۷ : ۱۱
خانه / نفت / بیست و سومین همایش ارگان های دریایی خرداد ماه برگزار می شود
۱۳۹۴/۰۲/۲۹
مدیرعامل شرکت نقتکش ایران:

بیست و سومین همایش ارگان های دریایی خرداد ماه برگزار می شود

بیست و سومین همایش ارگان های دریایی خرداد ماه برگزار می شود

مدیرعامل شرکت نفتکش ایران از برگزاری بیست و سومین همایش ارگان های دریایی در روزهای ۴ و ۵ خرداد ماه سال جاری در محمود آباد استان مازندران خبر داد و گفت: این همایش با عنوان برنامه های توسعه کشور و اقتصاد مقاومتی در حوزه دریا برگزار می شود.

به گزارش اژانس خبری انرژی،علی اکبر صفایی روز سه شنبه در نشست با خبرنگاران افزود این همایش در ۴ محور ایمنی و محیط زیست دریایی و الزامات ناوگان تجاری صیادی و مسافری در بستر توسعه اقتصاد مقاومتی برگزار می شود.

وی نقش بنادر، پیشتبانی بندری و زنجیزه تامین در توسعه دریا محور با تاکید بر سیاست های اقتصاد مقاومتی و بخش سرمایه های انسانی در صعنت حمل و نقل دریایی را از دیگر محورهای این همایش اعلام کرد.

وی اظهار داشت: همزمان با برگزاری این همایش کارشناسان و متخصصان صعنت حمل ونقل دریایی در چهار میزگرد تخصصی راهکارهای توسعه اقتصاد ملی در حوزه دریا را مورد بررسی قرار می دهند تا براساس سیاست کلان اقتصادی کشور طرح های دریایی مختلفی در این حوزه اجرایی شود.

وی با اشاره به رشد ناخالص داخلی دنیا، اظهار داشت: پیش بینی می شود درسال ۲۰۱۵ رشد ناخالص داخلی جهان به ۳٫۵ درصد و ۲۰۱۶ به ۳٫۷ درصد برسد که در این حوزه نقش حمل ونقل دریایی جهان بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

وی گفت: هم اکنون جمعیت جهان به ۳٫۷ میلیارد نفر رسیده در حالی که کل کالاهای حمل شده با حمل ونقل دریایی اندکی بیش از ۱۰ میلیارد تن است که سهم سرانه هر نفر در کره زمین از حمل و نقل دریایی به ۱٫۴ میلیارد تن می رسد.

صفایی با بیان اینکه صعنت حمل ونقل دریایی یک بازار رقابتی بین المللی است، افزود: در این بازار شرکت های حمل ونقل همواره تلاش می کنند با استفاده از مقررات بین المللی به کار خود ادامه دهند و شرکت ملی نفتکش ایران نیز از این کار مستثنی نیست.

مدیرعامل شرکت نفتکش ایران با اشاره به وضعیت این شرکت، اظهار داشت: این شرکت که هم اکنون به برند بین المللی تبدیل شده درسال ۱۳۳۴ تاسیس شد و درسال ۷۹ در راستای توسعه خصوصی سازی به بخش خصوصی واگذار شد، به طوری که با توجه به مشکلات تحریم های ناعادلانه اتحادیه اروپا دادگاه عمومی این اتحادیه در سال ۲۰۱۴ رسما اعلام کرد شرکت ملی نفتکش ایران دولتی نیست بلکه یک شرکت خصوصی است و اتهامات وارده اتحادیه اروپا به این شرکت را وارد تشخیص نداد اما تصمیمات سیاسی در این اتحادیه سبب شد که کشتی های شرکت ملی نفتکش ایران نتوانند به کشورهای عضو اتحادیه اروپا تردد کنند.