جمعه,۲۹ دی, ۱۳۹۶ | ۰۵ : ۱۱
خانه / Social media / بیطرف: دانشگاه‌ ها را وارد قراردادهای توسعه میادین نفتی می کنیم
۱۳۹۵/۱۲/۰۳

بیطرف: دانشگاه‌ ها را وارد قراردادهای توسعه میادین نفتی می کنیم

بیطرف: دانشگاه‌ ها را وارد قراردادهای توسعه میادین نفتی می کنیم

معاون مهندسی، پژوهشی و فناوری وزارت نفت گفت: دانشگاه ها را وارد قراردادهای توسعه میادین نفتی می کنیم.

به گزارش خبرانرژی، حبیب الله بیطرف در مراسم افتتاح دانشکده نفت و پتروشیمی دانشگاه رازی کرمانشاه اظهارکرد: اکنون وقت ایفای نقش موثرتر دانشگاه های کشور در امر توسعه ملی است که برای تحقق آن باید تلاش مضاعف تری را از خود نشان دهند.

معاون وزیر نفت گفت: در دوران نسل چهارم دانشگاه ها انتظار ارتباط  واقعی‌تری بین صنعت و دانشگاه می رود و باید از شعار دادن و حرف زدن خود را به وادی عمل برسانیم.

بیطرف تصریح کرد: حضور دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی کشور در میادین ذخایر نفتی اقدام جدیدی است که در دوره جدید مدیریت مهندس زنگنه بر وزارت نفت صورت گرفته که در همین راستا وزارت نفت با ۹ دانشگاه معتبر ایران قراردادهایی را منعقد کرده که هر کدام از آنها مسئول دو و یا سه میدان نفتی کشور شده اند که بتوانند ریز اطلاعات دقیق هر میدان نفتی را آنالیز کرده و در انستیتوهای نفت خود آن را تجزیه و تحلیل کنند.

وی با بیان اینکه می خواهیم دانشگاه های کشور را به قراردادهای توسعه میادین نفتی نیز ورود دهیم، گفت: می خواهیم در کنار شرکتهای پیمانکار بین المللی توسعه میادین نفتی، یک شرکت ایرانی نیز به عنوان شریک قرارداد بگذاریم و دانشگاه های معتبر کشور را نیز به عنوان مسئول فنی طرف ایرانی شرکتهای پیمانکار توسعه این میادین قرار دهیم.

معاون مهندسی، پژوهشی و فناوری وزارت نفت خاطرنشان کرد: با انجام این کار در پی آن هستیم که شرکتهای پیمانکار داخلی را تقویت کرده و در آینده نزدیک آنها را به عنوان شرکتهای پیمانکار نفت بین المللی به جهان معرفی کنیم و کار توسعه میادین نفتی کشورهای همسایه را نیز شرکتهای ایرانی انجام دهند.

وی افزود: این کار شاید در یک افق ۱۰ تا ۱۵ ساله انجام شود.

بیطرف تصریح کرد: در وزارت نفت در قالب سه فاز از ظرفیت دانشگاه های کشور استفاده می شود که فاز اول ایجاد و ظرفیت سازی علمی آموزشی، فاز دوم حضور در قراردادهای پژوهشی میدان محور و فاز سوم حضور در قراردادهای توسعه میادین نفتی به عنوان بازوی فنی و شریک پیمانکار است.

وی همچنین از انعقاد قرارداد انجام ۱۲ پروژه پژوهشی بزرگ در سه شرکت ملی پتروشیمی، پالایش و پخش و گاز ایران با ۱۲ دانشگاه اصلی کشور خبر داد و گفت: در این زمینه دانشگاه رازی کرمانشاه نیز با شرکت ملی پتروشیمی ایران همکاری پژوهشی دارد.

وی همچنین با ابراز خرسندی از افتتاح دانشکده نفت و پتروشیمی دانشگاه رازی کرمانشاه، گفت: بسیار خوشحالیم که این پروژه آموزشی پژوهشی با حمایت های وزارت نفت در دانشگاه رازی به بهره برداری رسید که در واقع فرصتی برای تربیت نیروهای متخصص در حوزه نفت و پتروشیمی و همچنین انجام طرح تحقیقاتی و پژوهشی بزرگ در این حوزه است.

منبع: ایسنا

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>