یکشنبه,۲۶ آذر, ۱۳۹۶ | ۴۶ : ۰۵
خانه / آب / بی‌برنامگی یا بدشانسی در انتخاب زمان نمایشگاه خلوت!
۱۳۹۴/۰۷/۰۴
حاشیه‌های یازدهمین نمایشگاه آب و تاسیسات آب و فاضلاب

بی‌برنامگی یا بدشانسی در انتخاب زمان نمایشگاه خلوت!

بی‌برنامگی یا بدشانسی در انتخاب زمان نمایشگاه خلوت!
نمایشگاه آب

یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی آب و تاسیسات آب و فاضلاب در حالی از امروز، چهارم مهر‌ماه آغاز به‌کار کرد که از یک‌سو هم‌زمانی این رویداد با با شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی پر زرق و برق صنایع مخابرات و اطلاع‌رسانی با نام تجاری “ایران تلکام” نمایشگاه آب را به حاشیه رانده بود و از سوی دیگر، تعداد بازدیدکنندگان این نمایشگاه در نخستین روز برگزاری به‌شدت اندک بود، به طوری که شاید با اندکی اغراق بتوان گفت تنها بازدیدکنندگان نمایشگاه، اعضای غرفه‌های حاضر در نمایشگاه آب بودند!

 

به گزارش خبرنگار آژانس خبری انرژی، درحالی که معمولا خیابان‌های اطراف نمایشگاه مملو از اطلاع‌رسانی و بنرهای شرکت‌های حاضر در نمایشگاه آب است، امسال خبری از این اتفاق نیست؛ تمام مسیرهای اطراف ورودی های نمایشگاه رنگ و بوی نمایشگاه ایران تلکام را دارند، بلندگوهای فضای نمایشگاهی، دائم بازدیدکنندگان را به غرصه‌های مربوط به اپراتورهای تلفن همراه دعوت می‌کنند و اصلا انگار نه‌انگار امروز روز افتتاحیه نمایشگاه آب بوده است.

 

از سوی دیگر، برخلاف سال گذشته و سال‌های پیشین، امسال خبری از مراسم افتتاحیه و سخنرانی مقام‌های کشور در نخستین روز برگزاری نمایشگاه نیست و افتتاحیه نمایشگاه تنها با بریدن روبانی از سوی وزیر نیرو که وزیر منابع آب عراق را نیز در کنار خود می‌بیند صورت می‌گیرد. به نظر می‌رسد علت این مساله نیز حضور بخش مهمی از مقام‌های دولتی در کنار رییس جمهور در سفر سالانه برای حضور در مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک باشد.

 

از سوی دیگر، تعداد بازدیدکنندگان نمایشگاه امسال به شکل قابل توجهی پایین است، به طوری که به نظر می‌رسد معدود بازدیدکنندگانی که در راهروهای نمایشگاه درحال تردد هستند نیز مسئولان غرفه‌های حاضر در نمایشگاه هستند که برای اطلاع از چند و چون حضور رقبا، درحال بررسی وضعیت هستند.

 

این درحالی است که برخی رسانه‌ها نیز گزارش داده‌اند که اگرچه گفته می‌شود در این نمایشگاه ۲۷۰ شرکت داخلی و ۵۴ شرکت خارجی حضور یافته‌اند، اما استقبال و رونق چندانی در این نمایشگاه مشاهده نمی‌شود.

 

همچنین گزارش شده است که برخی از غرفه‌داران با گلایه از نحوه افتتاح این نمایشگاه توسط وزیر نیرو اعلام می‌کنند که بازدید وزیر نیرو از غرفه‌ها گزینشی و از قبل هماهنگ شده است.

از سوی دیگر، معاون آب و آبفای وزیر نیرو در مراسم افتتاح بازدید وزیر نیرو از غرفه های نمایشگاه تخصصی صنعت آب حضور نداشت و چیت چیان را در این بازدید، وزیر منابع آب عراق و مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران همراهی می کردند که پس از بازدید از چند غرفه نخستٰ، مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران نیز از این جمع خارج شد و دو وزیر ایران و عراق به همراه محافظان خود و مدیرکل روابط عمومی وزارت نیرو به ادامه بازدید پرداختند.

در محل ورود برخی از سالن ها با نصب بنری بزرگ، پیام تسیلت برگزارکنندگان نمایشگاه بابت درگذشت هموطنانمان در فاجعه منا اعلام شده بود.

خبر مفقود شدن «حمیدرضا حسینی» خبرنگار شبکه خبر در مراسم حج امسال، بهت و ناراحتی خبرنگاران و مدیران وزارت نیرو را در روز نخست برگزاری نمایشگاه به دنبال داشت. «حمیدرضا حسینی» یکی از فعال ترین خبرنگاران آب و برق در کشور است که تا امروز، هیچ خبری از سرنوشت وی پس از فاجعه منا در دست نیست.

یکی از فعالان بخش خصوصی در صنعت برق در حاشیه بازدید وزیر نیرو از غرفه های نمایشگاه آب، از بروکراسی اداری و روند غیرقابل قبول و طولانی پذیرش سرمایه جدید در وزارت صنعت و وزارت نیرو گلایه کرد و خواهان افزایش قیمت تمام شده خرید تضمینی برق از سرمایه گذاران انرژی های تجدیدپذیر شد.

 

نمایشگاه آب

نمایشگاه آب

۸۱۲۲۴۰۲۷۱_۷۰۵۹۴_۱۲۴۸۷۷۷۷۸۷۷۰۲۲۶۹۶۰۰۴

نمایشگاه آب

نمایشگاه آب