جمعه,۲۹ دی, ۱۳۹۶ | ۰۶ : ۱۱
خانه / آب / تامین نیاز آب روستاهای کشور در انتظار ۵۰۰ میلیون دلار اعتبار
۱۳۹۵/۱۱/۲۵

تامین نیاز آب روستاهای کشور در انتظار ۵۰۰ میلیون دلار اعتبار

تامین نیاز آب روستاهای کشور در انتظار ۵۰۰ میلیون دلار اعتبار

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر نیرو گفت: تامین نیاز آب روستاهای کشور در طول برنامه ۵ ساله ششم توسعه کشور به اعتبار ۵۰۰ میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی نیاز دارد.

به گزارش خبرانرژی، رضا انجم‌شعاع امروز در میان بازدید اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از طرح‌ها و پروژه‌های شرکت آب و فاضلاب استان تهران با بیان اینکه با اختصاص ۵۰۰ میلیون دلار اعتبار از محل صندوق توسعه ملی به پروژه‌های آب‌رسانی روستایی در سال جاری امروز بیش از ۹۰۰ مجتمع آبرسانی روستایی ساخته شده و یا در حال ساخت است، اظهار کرد: تنها در استان گلستان با ساخت یک مجتمع آبرسانی روستایی بیش از ۱۰۰ روستا تحت پوشش آب سالم و بهداشتی قرار گرفته‌اند.

به گفته وی با اعتبار در نظر گرفته شده از صندوق توسعه ملی برای آبرسانی روستایی ۳۷۰ مجتمع آبرسانی تکمیل و ۳۰۰۰ روستا از نعمت آب شرب بهداشتی بهره‌مند شدند.

وی با بیان اینکه بر اساس این طرح طی دو سال اخیر ۵۹ هزار شغل ایجاد شد، عنوان کرد: با توجه به اهمیت آبرسانی روستایی لازم است در طول برنامه ششم توسعه این اعتبار برای توسعه آبرسانی روستایی اختصاص یابد.

وی با اشاره به وضعیت خوب بارندگی‌ها در روزهای اخیر گفت: امیدواریم که تداوم بارندگی‌ها تا آخر هفته بتواند وضعیت منابع آبی کشور را بهبود بخشد.

وی با اشاره به نقش حمایتی کمیسیون عمران برای حل مشکلات و مسائل وزارت نیرو اظهار کرد: از ابتدای دولت یازدهم کمیسیون عمران مجلس حمایت‌های خوبی را در قوانین بهینه‌سازی مصرف آب و قانون ششم توسعه داشته است که در این بین رسیدگی به پروژه‌های آبرسانی روستایی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار بود که کمیسیون عمران مجلس نیز تمام تلاش خود را برای پیشبرد این طرح انجام داد.

منبع: ایسنا