یکشنبه,۲۹ بهمن, ۱۳۹۶ | ۳۴ : ۰۴
خانه / آب / تاکید دوباره بر مصرف بهینه و مدیریت آب
۱۳۹۴/۰۳/۱۰

تاکید دوباره بر مصرف بهینه و مدیریت آب

تاکید دوباره بر مصرف بهینه و مدیریت آب

معاون وزیر نیرو در امور آب گفت: اگر ما نسبت به حفظ منابع آبی دقت کافی نداشته باشیم در آینده با بحران بیشتری مواجه می‎شویم.

به گزارش اژانس خبری انرژی،، میدانی در بازدید دو روزه از امکانات آبی استان لرستان، در خصوص مصرف بهینه آب و مدیریت آب تاکید کرد و افزود: امروزه شورای جهانی آب به وسیله NGO ها اداره می‎شود.

وی اظهار کرد: از بدو تشکیل دولت تدبیر و امید تاکنون نزدیک به ۱۱ جلسه شورای عالی آب تشکیل شده که این نشان از اهمیت ویژه دولت و شخص رئیس محترم جمهور به مقوله آب و منابع آن دارد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری لرستان نیز در این بازدید گفت: در استان سالیانه نزدیک به ۱۱۰ میلیون متر مکعب تولید آب داشته که نزدیک به ۸۰ میلیون متر مکعب آن را به فروش می‎رسد که متاسفانه مابقی آن به‎صورت هدر رفت صورت می‎گیرد.

کرم‎وند با اشاره به وضعیت تصفیه‎خانه‎های فاضلاب در شهرهای خرم‎آباد، پلدختر و الیگودرز، افزود: این تصفیه‎خانه‎ها به‎صورت مناسب فعالیت می‎کنند هرچند که در الیگودرز فعلاً حداکثر ظرفیت استفاده ۲۰ درصد است.

وی همچنین در خصوص تصفیه‎خانه‎های فاضلاب دیگر شهرها تاکید کردند که در صورت تامین اعتبار لازم می‎توان ظرف دوسال مابقی شهرها را انجام داد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری لرستان با اشاره به برنامه‎های این شرکت در خصوص فضاسازی شهرها در زمینه مدیریت مصرف بهینه، تصریح کرد: در نظر داریم تفاهم‎نامه‎هایی را با برخی از دستگاه‎های فرهنگی استان منعقد کنیم و سعی داشته که این موضوع را بیشتر گسترش دهیم.