شنبه,۲۵ آذر, ۱۳۹۶ | ۱۳ : ۰۶
خانه / آب / تخریب و آزادسازی حریم رودخانه انباج لواسان
۱۳۹۴/۰۶/۱۸
با دستور قضایی و در راستای حفاظت از رودخانه ها صورت گرفت

تخریب و آزادسازی حریم رودخانه انباج لواسان

تخریب و آزادسازی حریم رودخانه انباج لواسان

مدیر اداره منابع آب شمیرانات از تخریب یک دهانه پل غیرمجاز و آزادسازی بخشی از رودخانه انباج از سرچشمه های رودخانه جاجرود خبر داد.

 

به گزارش آژانس خبری انرژی،جواد غفاری ،اظهار کرد: با اخذ دستور قضایی و در راستای اجرای قانون توزیع عادلانه آب و حفاظت از منابع آب های سطحی زیرپوشش، روز گذشته (سه شنبه) یک دهانه پل غیرمجاز به ابعاد ۱۸ متر ارتفاع، ۴۰ متر طول و ۱۲ متر عرض که در حال احداث بر روی رودخانه انباج در منطقه لواسان بود به طور کامل تخریب شد.

 

وی با بیان اینکه افراد سودجو با احداث این پل غیرمجاز قصد تصرف ۶۰ هزار متر از رودخانه و زمین های حاشیه رودخانه انباج را داشتند، گفت: در این عملیات تخریب که با حضور دادستان لواسان، نیروی انتظامی و با هماهنگی فرمانداری انجام شد، بیش از شش هزار و ۷۵۰ مترمکعب خاکبرداری اجرا و این مقدار خاک و نخاله از حریم و بستر رودخانه جمع آوری و خارج شد.

 

مدیر اداره منابع آب شمیرانات ادامه داد:علاوه بر تخریب یک دهانه پل غیرمجاز، دیواره ای غیرمجاز با مساحت یک هزار و ۸۵۰ متر در حریم و بستر رودخانه انباج تخریب شد.

 

غفاری همچنین از ادامه اجرای دستورات قضایی و تخریب مستحدثات غیرمجاز در منطقه لواسان و طی هفته جاری خبر داد و گفت: امروز (چهارشنبه) نیز یک باب رستوران غیرمجاز در بستر و حریم رودخانه رودک از سرشاخه های جاجرود به مساحت تقریبی ۴۰ مترمربع، شامل شش عدد آلاچیق و ۴۰ متر دیواره با دستور قضایی تخریب و در نتیجه بخش دیگری از رودخانه آزادسازی شد.

 

همچنین به‌گفته احمد عزیزی رئیس حوزه قضایی لواسانات درپی شکواییه شرکت آب منطقه ای تهران و محیط زیست شمیرانات مبنی بر ساخت پل غیرمجاز برروی رودخانه انباج و تصرف رودخانه برای دسترسی راحت زمین خوارن به ۶۰ هکتار از زمین های منابع طبیعی ومحیط زیست منطقه، این پرونده مورد رسیدگی قرارگرفت وحکم آن اجرا شد و متهمان این پرونده هرکدام به یک سال حبس تعزیری و رفع تصرف عدوانی و اعاده به وضع سابق محکوم شدند.