یکشنبه,۲۶ آذر, ۱۳۹۶ | ۰۹ : ۱۱
خانه / دسته‌بندی نشده / تخصیص ۲۰ هزار میلیارد ریال به آبرسانی روستایی در سال ۹۵
۱۳۹۶/۰۲/۲۶

تخصیص ۲۰ هزار میلیارد ریال به آبرسانی روستایی در سال ۹۵

تخصیص ۲۰ هزار میلیارد ریال به آبرسانی روستایی در سال ۹۵

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: ۲۴ درصد از طرح‌های شبکه فاضلاب کشور در قالب ۳۶ واحد تصفیه خانه بزرگ در دولت تدبیر و امید اجرا شده ‌است که کارنامه درخشان دولت در بخش آب و ارائه خدمات به نیروی مولد ساکن در روستاها است.

به گزارش خبرانرژی به نقل از  ایسنا حمیدرضا جانباز در آئین بهره برداری از شبکه فاضلاب شهر نیاسر اظهار کرد: با بهره برداری از این ۳۶ تصفیه خانه، یک میلیون مترمکعب آب در شبانه روز وارد مدار می‌شود.

وی افزود: قبل از استقرار دولت یازدهم، اعتبارهای متمرکز روستایی صفر بود و اعتبار ملی نیز برای آبرسانی به روستاهای کشور وجود نداشت که با تلاش‌های شرکت مهندسی آبفای کشور و ارتباط دولت و مجلس، دو هزار میلیارد ریال در اعتبارهای ملی  سال ۹۳ برای اجرای آبرسانی به روستاها اختصاص یافت و با حمایت دولت این رقم به چهار هزار میلیارد ریال در سال ۹۴ افزایش یافت.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور تصریح‌ کرد: حجم اعتبارهای آبرسانی روستایی در سال ۹۵ نیز از محل صندوق توسعه ملی به بیش از ۲۰ هزار میلیارد ریال رسید.

جانباز گفت: از مجموع  یک میلیون و ۱۰۰ هزار واحد  مسکن مهر، آبرسانی به ۷۰۰ هزار واحد آن انجام شده و آبرسانی بیش از ۱۴۰ هزار واحد از آن‌ها هم اکنون شده و آماده واگذاری است.

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>