چهارشنبه,۲ اسفند, ۱۳۹۶ | ۴۹ : ۰۶
خانه / دسته‌بندی نشده / تست نهایی خط لوله صادرات گاز به عراق
۱۳۹۴/۰۲/۱۹
مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران اعلام کرد:

تست نهایی خط لوله صادرات گاز به عراق

تست نهایی خط لوله صادرات گاز به عراق

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه گاز ایران با اشاره به آماده سازی خط لوله صادرات گاز به عراق گفت: پس از پیشرفت مذاکرات هسته ای برخی شرکت های خارجی برای ارزیابی صنعت گاز به ایران آمده و مذاکراتی را نیز انجام دادند.

به گزارش اژانس خبری انرژی،علیرضا غریبی روز شنبه در نشست خبری که در حاشیه نمایشگاه بین المللی نفت برگزار شد، اظهار داشت: در شش ماه گذشته که بحث مذاکرات با ۱+۵ پیشرفت داشت بسیاری از شرکت ها به ایران مراجعه کردند اما مشارکت آنها نتایج نهایی مذاکرات بستگی دارد.

وی در خصوص مشارکت روسیه در پروژه های انتقال گاز ایران نیز اظهارداشت: با روس ها جلساتی را برگزار و دو موافقت نامه را نیز امضا کردیم و قرار شد که آنها منابع مالی را تامین کرده و برخی خطوط لوله را احداث کنند.

غریبی خاطر نشان کرد: اما در نهایت آنها اقدامی انجام ندادند و پروژه ها عملیاتی نشد و باید منتظر ماند که در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد.

وی اضافه کرد: بخش هایی از خطوط لوله صادرات گاز به عراق از مسیر بغداد در حال آماده سازی است و منتظر هستیم که آنها زمان آمادگی خود را اعلام کنند.

وی با بیان این که ۶ هزار کیلومتر خط لوله انتقال گاز در ایران احداث خواهد شد گفت: این خطوط لوله باید طی امسال و سال های پیش رو ساخته شود.

ادامه دارد…