چهارشنبه,۲۷ دی, ۱۳۹۶ | ۱۲ : ۰۴
خانه / آب / تشریح اقدامات مدیریت بحران در مقابل حوادث غیرمترقبه
۱۳۹۵/۱۲/۰۱

تشریح اقدامات مدیریت بحران در مقابل حوادث غیرمترقبه

تشریح اقدامات مدیریت بحران در مقابل حوادث غیرمترقبه

وزیر نیرو گفت: سیستم های اندازه گیری ما نشان می‌دهد حجم سیلاب در استان فارس بیش از ۲۰۰۰ مترمکعب بر ثانیه بوده است، بنابراین چنانچه سدهای استان سیلاب را کنترل نمی کردند، مطمئناً بروز فاجعه در استان حتمی بود.

به گزارش خبرانرژی، حمید چیت چیان در جلسه دیشب شورای هماهنگی مدیریت بحران استان فارس با اشاره به سلسله حوادث غیرمترقبه که در روزهای اخیر اتفاق افتاد، اظهار داشت: کشور در روزهای اخیر با سلسله خوادث غیرمترقبه و شدیدی از گیلان گرفته تا خوزستان، سیتان و بلوچستان، فارس و بوشهر روبرو شد.

وی افزود: در روزهای اخیر شاهد بودیم که با شدت گرفتن گردوغبار در خوزستان و همراه شدن آن با رطوبت، خطوط انتقال و فوق توزیع استان دچار مشکل شد و  ما در برخی از نقاط شاهد خاموشی بودیم.

وی تصریح کرد: اما با اعزام اکیپ های متعدد به استان و آغاز شستشوی مقره ها و پست های فوق توزیع استان بلافاصله پس از چند ساعت کار مداوم مشکلات برطرف شد و آب و برق خوزستان به پایداری دوباره رسید.

وزیر نیرو ادامه داد: همچنین با فاصله یکی دو روز در گیلان شاهد بارش شدید برف و طوفانی با سرعت ۸۰ کیلومتر بر ساعت بودیم که این امر باعث آسیب به حدود ۱۶۰۰ دکل و تیر برق و همچنین پارگی ۲۴۰۰ کیلومتر از خطوط برق در سطح استان شد.

وی تأکید کرد: خوشبختانه با توجه به پیش‌بینی های انجام شده در زمان قبل از وقوع حوادث و استقرار اکیپ های امدادی و همکاری استان های مجاور با استان هایی که در معرض بحران قرار گرفته بودند، و البته همیاری نیروهای سپاه و بسیج از میزان خسارت ها کاسته شد.

چیت چیان تأکید کرد: البته از نقش بسیار مهم و موثر سدها بویژه در استان هایی چون بوشهر یا فارس در مهار سیلاب های شدید این استان ها نباید گذشت.

وی تصریح کرد: سیستم های اندازه گیری ما نشان می دهد حجم سیلاب در استان فارس بیش از ۲۰۰۰ مترمکعب بر ثانیه بوده است، بنابراین چنانچه سدهای استان سیلاب را کنترل نمی کردند، مطمئناً بروز فاجعه در استان حتمی بود.

منبع: ایسنا

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>