یکشنبه,۲۹ بهمن, ۱۳۹۶ | ۴۲ : ۰۴
خانه / دسته‌بندی نشده / تشکیل کنسرسیوم شرکت‌های داخلی‌وخارجی در بخش آب‌وفاضلاب
۱۳۹۵/۰۱/۲۱

تشکیل کنسرسیوم شرکت‌های داخلی‌وخارجی در بخش آب‌وفاضلاب

تشکیل کنسرسیوم شرکت‌های داخلی‌وخارجی در بخش آب‌وفاضلاب

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور گفت: تشکیل کنسرسیوم شرکت‌های داخلی و خارجی به عنوان یکی از برنامه‌های اصلی بخش آب و فاضلاب در سال ۹۵ مطرح است.

 

به گزارش خبر انرژی، حمیدرضا جانباز با بیان این مطلب اظهار داشت: در فضای حضور شرکت‌های خارجی، تاکید بخش آب وزارت نیرو بر این است که تشکیل شرکت‌های مشترک داخلی و خارجی را در دستور کار داشته باشیم.

 

وی ادامه داد: مدیریت و راهبری شرکت‌های مشترک یا کنسرسیوم‌های داخلی و خارجی، الزاماً باید با بخش خصوصی داخلی باشد و با این کار، این فرصت فراهم خواهد شد تا با انتقال تکنولوژی بتوانیم فضای مناسبی را در منطقه ایجاد کرده و بازارهای مشترک تشکیل دهیم.

 

جانباز موضوع اقتصاد مقاومتی و عملیاتی کردن سیاست‌های اجرایی اقتصاد مقاومتی را یک راهبرد مهم دانست و ادامه داد: همه این برنامه‌ها احصا شده و قرار است برنامه بلندمدت و راهبردی وزارت نیرو با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تطبیق پیدا کند و این اتفاق نیز در شرف وقوع است.

 

وی در ادامه گفت: حمایت از تولیدات و تولیدکننده داخلی باعث خواهد شد تا ضمن ایجاد رونق اقتصادی و خوداتکایی، اعتماد به نفس در بخش خصوصی شکل بگیرد.

 

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران به لحاظ منابع در دسترس، زیرساخت‌ها و نیروی انسانی متخصص این قابلیت و پتانسیل را دارد که به قطب تولیدات در منطقه تبدیل شود، افزود: با اینکار می‌توان ضمن رونق اقتصادی، کشور را از رکود اقتصادی رهایی داده و زمینه‌های ایجاد اشتغال را فراهم کرد.