شنبه,۲۷ آبان, ۱۳۹۶ | ۰۵ : ۱۱
خانه / نفت / تعميرات اساسي واحد تصفيه نفت سفيد و نفت گاز شركت پالايش نفت بندرعباس با موفقيت به پايان رسيد
۱۳۹۳/۰۹/۰۵
مدير عامل شركت پالايش نفت بندرعباس گفت:

تعميرات اساسي واحد تصفيه نفت سفيد و نفت گاز شركت پالايش نفت بندرعباس با موفقيت به پايان رسيد

تعميرات اساسي واحد تصفيه نفت سفيد و نفت گاز شركت پالايش نفت بندرعباس با موفقيت به پايان رسيد

هاشم نامور با اشاره به انجام تعمیرات در مدت ۱۲ روز گفت: با هماهنگی های صورت گرفته با شركت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی كشور پیش بینی شده بود این تعمیرات در مدت ۲۰ شبانه روز انجام شود كه با نظارت و برنامه ریزی های منسجم، حداكثر بهره گیری از زمان و انجام كار به صورت شبانه روزی و با تلاش كاركنان سخت كوش پالایشگاه، این تعمیرات هشت روز زودتر از برنامه به پایان رسید.

نامور افزود: تعمیرات اساسی واحد تصفیه نفت سفید و نفت گاز با رعایت كامل استانداردها، اصول و قوانین بهداشت، ایمنی و محیط زیست و پایش مستمر برنامه تعمیرات بصورت روزانه، با سرعت و كیفیت مناسب و بدون هیچ گونه حادثه ای به پایان رسید.

وی تصریح كرد: در این تعمیرات ۷۵۰ نفر از نیروها و متخصصان داخلی پالایشگاه حضور داشتند و در حدود ۱۵۰ نفر نیز از نیروهای خارج از پالایشگاه برای انجام تعمیرات جذب شدند.

مدیر عامل شركت پالایش نفت بندرعباس در رابطه با حجم تعمیرات گفت: در این دوره از تعمیرات همه دستگاه ها و تجهیزات واحد تصفیه نفت سفید و نفت گاز شامل كوره ها، مبدلها، پمپ ها، كمپرسور و انواع شیرآلات تعمیرات اساسی شدند.

تعمیرات اساسی واحد تصفیه نفت سفید و نفت گاز شركت پالایش نفت بندرعباس با برنامه ریزی های لازم و فراهم سازی دستگاهها، تجهیزات و امكانات مورد نیاز از ۲۰ آبان آغاز شده بود.

واحد تصفیه نفت سفید و نفت گاز به منظور تصفیه ناخالصی های فلزی و غیر فلزی نفت سفید و نفت گاز طراحی شده است و دارای ظرفیت اسمی ۲۵ هزار بشكه در روز نفت سفید و ۱۸ هزار بشكه در روز نفت گاز است.

شركت پالایش نفت بندرعباس با پالایش روزانه ۳۵۰ هزار بشكه نفت خام و میعانات گازی، ۱۸ درصد فرآورده های نفتی كشور از جمله، بنزین، گاز مایع، نفت گاز، نفت سفید و محصولاتی مانند سوخت جت، نفتای سنگین صادراتی، نفت كوره و گوگرد را تولید می كند.

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>