شنبه,۲۵ آذر, ۱۳۹۶ | ۳۹ : ۰۲
خانه / برق / تعویض بیش از ۳۸ هزار کنتور معیوب در شش ماه
۱۳۹۴/۰۶/۲۷
مدیرعامل آب و فاضلاب استان گلستان خبر داد:

تعویض بیش از ۳۸ هزار کنتور معیوب در شش ماه

تعویض بیش از ۳۸ هزار کنتور معیوب در شش ماه

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گلستان گفت: به منظور استانداردسازی انشعابات مشترکین در شهرهای استان طی شش ماه گذشته، این شرکت نسبت به تعویض ۳۸ هزار و ۲۰۲ دستگاه کنتور خراب اقدام کرد.

 
به گزارش آژانس خبری انرژی،به نقل از (پاون)، محمدهادی رحمتی تصریح کرد: تعویض کنتورهای خراب علاوه بر اینکه از پرت بیش از اندازه آب و اثرات منفی آن بر تأسیسات آبرسانی جلوگیری می‌کند، شرایط لازم به منظور کنترل مصرف و خدمات‌رسانی شایسته‌تر به مشترکین و شهروندان را نیز فراهم می‌کند.

 
وی با اشاره بر این که هر تعویض کنتور خراب برای شرکت بالغ بر هشتصدو پنجاه هزار ریال هزینه در بر دارد، افزود: به صفر رساندن کنتور های خراب در استان از اهداف اصلی شرکت است، اما چون در هر دوره از قرائت کنتورها بر تعداد کنتور های خراب افزوده می شود بنابر این کار تعویض کنتور کاری مستمر و دائمی است.

 
رحمتی با بیان اینکه وجود اشتراک‌های غیرمجاز هزینه‌های جاری این شرکت را افزایش داده است، خاطرنشان کرد: در همین راستا طی شش ماه گذشته ۵۰ فقره انشعاب غیرمجاز آب در شهرهای استان قطع شده است.

 
مدیرعامل شرکت آبفای گلستان ابراز داشت: افرادی که از طریق انشعاب‎های غیرمجاز به شبکه آب وصل می‌شوند، علاوه بر نپرداختن هزینه خدمات خود و با تجاوز به حقوق دیگر مشترکان، شبکه را در معرض خطر آلودگی و کاهش میزان آب قرار می‌دهند که برخورد با این افراد طبق قانون در دستور کار قرار دارد.

 

 
وی با بیان اینکه عمر ۴۰ درصد از خطوط انتقال و شبکه‌های توزیع آب در استان بالای ۳۰ سال بوده و جزء شبکه‌های فرسوده استان به شمار می‌رود، گفت: برای اصلاح و نوسازی هر کیلومتر اجرای شبکه‌های آبرسانی اعتبارات زیادی لازم دارد.
رحمتی خاطر نشان کرد:در همین راستا برای جلوگیری از هدررفت آب ۴۳۶ رشته انشعاب اصلاح و ۱۲۴ رشته انشعاب آب قدیمی به‌صورت کامل جمع آوری و نوسازی است