چهارشنبه,۲۷ دی, ۱۳۹۶ | ۲۰ : ۰۴
خانه / نفت / تعیین سقف منابع حاصل از صادرات نفت خام در سال ۹۶
۱۳۹۵/۱۲/۰۳

تعیین سقف منابع حاصل از صادرات نفت خام در سال ۹۶

تعیین سقف منابع حاصل از صادرات نفت خام در سال ۹۶

مجلس برای منابع حاصل از ارزش صادرات نفت خام، میعانات گازی و منابع مربوط به سه درصد سهم مناطق نفت‌خیز، گازخیز و کمتر توسعه یافته از صادرات نفت خام سقف را در سال ۹۶ تعیین کردند.

به گزارش خبرانرژی، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی بعدازظهر امروز (سه‌شنبه) در جریان بررسی جزئیات لایحه برنامه ششم توسعه بند “ب” تبصره یک ماده واحده این لایحه را به  تصویب رساندند که بر اساس آن سقف منابع حاصل از ارزش صادرات نفت خام و میعانات گازی مندرج در ردیف۲۱۰۱۰۱ جدول شماره(۵) این قانون معادل یک میلیون و یکهزار و نهصد و چهار میلیارد(۱٫۰۰۱٫۹۰۴٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰) ریال و منابع مربوط به سه درصد(۳%) صادرات نفت خام و میعانات گازی برای مناطق و شهرستان‌های نفت‌خیز، گازخیز و کمتر توسعه‌یافته مندرج در ردیف۲۱۰۱۰۹ جدول شماره(۵) این قانون چهل و هشت هزار و نود و شش میلیارد(۴۸٫۰۹۶٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰) ریال تعیین می شود.

به موجب این مصوبه، در صورت افزایش ماهانه منابع دولت از محل منابع موضوع این بند در سال ۱۳۹۶ نسبت به یک دوازدهم مبالغ مذکور، مازاد حاصله به ردیف ۲۱۰۱۱۲ جدول شماره(۵) این قانون واریز می‌شود.

این بند با ۱۴۲ رای موافق، ۱۶ رای مخالف و چهار رای ممتنع از مجموع ۱۹۷ نماینده حاضر به تصویب رسید.

منبع: ایسنا

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>