دوشنبه,۲۷ آذر, ۱۳۹۶ | ۲۸ : ۰۲
خانه / بین‌الملل / تغییر شرایط امتیازات نفتی ژاپنی‌ها در میادین اماراتی
۱۳۹۶/۰۵/۰۷

تغییر شرایط امتیازات نفتی ژاپنی‌ها در میادین اماراتی

تغییر شرایط امتیازات نفتی ژاپنی‌ها در میادین اماراتی

شرکت ملی نفت ابوظبی (ادنوک) در راستای مذاکرات مجدد امتیازات نفتی، به شرکت‌های انرژی ژاپنی که امتیازات میادین امارات را در اختیار دارند، مفاد و شرایط جدیدی را عرضه خواهد کرد.

به گزارش خبرانرژی، امتیازات امارات متحده عربی ۴۰ درصد از تولید نفت ژاپن از فعالیت‌های خارج از این کشور را تشکیل می‌دهد و به همین دلیل برای تامین نفت این کشور آسیایی بسیار حیاتی است. هچنین این امتیازات برای برنامه توکیو که قصد دارد ۴۰ درصد از تولید نفت و گاز طبیعی را تا سال ۲۰۳۰ از فعالیت‌های ژاپنی به جای واردات تامین کند، بااهمیت محسوب می‌شود. سهم کنونی تولید این کشور ۲۷ درصد است.

سلطان احمد الجابر، مدیرعامل ادنوک به نشریه نیک‌کی ژاپن گفت: امارات متحده عربی علاوه بر مفاد و شرایط جدید ممکن است شرکای جدیدی را در میادینی بیاورد که توسط شرکت‌های ژاپنی به همراه غول‌های نفتی مانند BP و توتال اداره می‌شوند. شرکای جدید ممکن است از چین و کره جنوبی باشند.

طبق آمار آژانس بین المللی انرژی، ژاپن یکی از سه واردکننده بزرگ نفت و گاز جهان است و با وجود رویکرد این کشور به سوی انرژی‌های تجدیدپذیر، تولیدش تنها بخش کوچکی از تقاضای داخلی را تامین می‌کند. امارات متحده عربی دومین صادرکننده بزرگ به ژاپن بوده و در یک چهارم از کل نفت وارداتی در سال ۲۰۱۵ سهم داشت. بزرگترین صادرکننده نفت به ژاپن، عربستان سعودی با ۳۴ درصد سهم از کل واردات این کشور بود.

بر اساس گزارش پایگاه خبری اویل پرایس، نفت خام ۴۲ درصد از از نیازهای انرژی اولیه ژاپن را تامین می‌کند و سهم گاز طبیعی ۲۳ درصد و زغال سنگ ۲۷ درصد است. اتکای بیشتر به نفت به خصوص پس از فاجعه هسته ای فوکوشیما باعث شد صنعت انرژی ژاپن، حضور خود در خارج از کشور را گسترش دهد.

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>