سه شنبه,۲۸ آذر, ۱۳۹۶ | ۵۵ : ۰۱
خانه / Social media / تلاش ویژه برای رفع مشکلات آب و برق سیستان و بلوچستان
۱۳۹۶/۰۳/۱۴

تلاش ویژه برای رفع مشکلات آب و برق سیستان و بلوچستان

تلاش ویژه برای رفع مشکلات آب و برق سیستان و بلوچستان

وزیر نیرو گفت: با توجه به گرمای بی‌سابقه ای که در جنوب سیستان اتفاق افتاده منجر به بروز مشکلاتی در زمینه آب و برق شده است که بنا به دستور رئیس جمهوری به این استان آمدیم بلکه مشکلات مردم این استان را هر چه سریعتر بویژه در زمینه آب و برف رفع کنیم.

به گزارش خبرانرژی به نقل از ایسنا، حمید چیت‌چیان پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران در چابهار افزود: با توجه به گستردگی و پراکندگی و مشکلات فراوان سیستان وبلوچستان اقدامات انجام شده تاکنون کفایت نمی کند و این استان همچنان دچار مشکلات فراوان در حوزه برق وآب است.

وزیر نیرو در ادامه گفت: گرمای بی‌سابقه‌ای که در جنوب سیستان و بلوچستان حاکم شده منجر به بروز مشکلاتی در زمینه تأمین آب و برق مردم شده و ما تلاش می‌کنیم این مشکلات به‌سرعت برطرف شود.

چیت چیان اظهار کرد: مشکلات گرمای طاقت فرسا در چند روز اخیر را کاملا مطلع و دستورات رسیدگی را صادر کرده بودم با این وجود لازم دیدم برای بررسی بیشتر شخصا در جمع مردم و مسئولان سیستان وبلوچستان حضور پیدا کنم.

وی خاطرنشان کرد: اقدامات بسیار خوبی برای توسعه استان سیستان و بلوچستان انجام شده و بنا بر این است که در ماه‌های آینده علاوه بر نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی که چند ماه قبل در این استان کلنگ‌زنی شد، عملیات اجرایی یک نیروگاه ۸۰۰ مگاواتی دیگر نیز آغاز شود.

وزیر نیرو تأکید کرد: گرمای بی‌سابقه‌ای که در جنوب سیستان و بلوچستان حاکم شده منجر به بروز مشکلاتی در زمینه تأمین آب و برق مردم شده، بنابراین بنا به دستور رئیس جمهور به این استان آمدیم بلکه مشکلات مردم شریف استان به‌ویژه در زمینه آب و برق را هرچه سریعتر رفع کنیم.

وی تصریح کرد: باید گفت که در سال‌های اخیر اقدامات گسترده‌ای در استان انجام شده است، از جمله اقدامات انجام‌شده می‌توان به آبرسانی به ۵۰۰ روستا، کلنگ‌زنی نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی و برنامه‌ریزی برای آغاز عملیات اجرایی یک نیروگاه ۸۰۰ مگاواتی که به‌زودی در دستور کار قرار می‌گیرد اشاره کرد.

چیت‌چیان ادامه داد: به‌طور کلی در سال‌های اخیر اقدامات بسیار خوبی در حوزه اختیارات وزارت نیرو در سیستان و بلوچستان انجام شده و در ادامه نیز برنامه‌ریزی شده و ما نیز با جدیت و تمام تمام این برنامه‌ها را پیگیری و اجرا می‌کنیم؛ بنا بر این است که منابع اجرای این طرح‌ها را عمدتاً از منابع داخلی وزارت نیرو تأمین کنیم.

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>