دوشنبه,۲۹ آبان, ۱۳۹۶ | ۵۵ : ۰۸
خانه / برق / تلفات فنی برق تهران ۳ درصد است
۱۳۹۵/۰۲/۱۰
مدیر عامل برق منطقه تهران:

تلفات فنی برق تهران ۳ درصد است

تلفات فنی برق تهران ۳ درصد است

تلفات در کشور به دو صورت فنی و غیرفنی تقسیم‌بندی می‌شوند که در این میان تهران از نظر تلفات غیرفنی عدد صفر را به خود اختصاص داده است.

 

به گزارش خبر انرژی، غلامرضا خوش‌خلق، مدیر عامل برق منطقه تهران ، با اشاره به وضعیت تلفات برق تهران اظهار کرد: تلفات فنی ناشی از تجهیزات شبکه و تلفات غیرفنی شامل استفاده از برق غیرمجاز است.

 

وی ادامه داد: در حال حاضر برق تهران تلفات غیرمجاز ندارد، چرا که شبکه‌های در اختیار شرکت برق منطقه‌ای تهران امکان استفاده از برق غیرمجاز را ندارد.

 

مدیر عامل برق منطقه تهران با بیان این‌که تلفات غیرمجاز در شبکه‌های توزیع اتفاق می‌افتد، اظهار کرد: با توجه به این‌که برق منطقه‌ای تهران دارای شبکه‌های فوق توزیع است، لذا تلفات غیرمجاز در این شبکه صورت نمی‌گیرد.

 

خوش‌خلق تصریح کرد: از نظر تلفات غیرفنی تلفات برق منطقه‌ای تهران صفر ولی از نظر تلفات فنی برق منطقه‌ای تهران عدد ۲ تا ۳ درصد را به خود اختصاص داده است.

 

وی با بیان این‌که این میزان تلفات با توجه به وسعت شبکه منطقی و استاندارد است، ادامه داد: با توجه به این‌که شبکه‌های انتقال و فوق توزیع نسبت به شبکه‌های توزیع از نظر سطح ولتاژ بالاتر هستند لذا نسبت تلفات آنها نیز کمتر است.