دوشنبه,۲۷ آذر, ۱۳۹۶ | ۳۱ : ۰۲
خانه / بین‌الملل / تنش میان ایران و عربستان بر همکاری‌های نفتی بی تاثیر است/ اوپک منسجم‌تر می‌شود
۱۳۹۶/۰۴/۳۱

تنش میان ایران و عربستان بر همکاری‌های نفتی بی تاثیر است/ اوپک منسجم‌تر می‌شود

تنش میان ایران و عربستان بر همکاری‌های نفتی بی تاثیر است/ اوپک منسجم‌تر می‌شود

به گزارش خبرانرژی, مهدی عسلی مدیرکل سابق امور اوپک ومجامع انرژی وزارت نفت در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا درباره تغییر رفتارهای سیاسی ایران و عربستان و تاثیر آن مناسبات در کشور در اوپک اظهار داشت: برخی کشورهای اوپک همواره با هم در جنگ و تنش بوده اند اما اختلافات سیاسی هیچگاه بر تصمیم گیری های سازمان اثر گذار نبوده است.

وی افزود: روابط ایران و عربستان قبل از حمله به سفارت عربستان و در دهه شصت هم دچار تنش شده بود، و یا در جنگ ایران و عراق و یا عراق و کویت، وضعیت بحرانی تر بود اما در اوپک تاثیر نداشت.

عسلی با بیان اینکه تنش های منطقه ای بر اوپک تاثیر چندانی ندارد، تاکید کرد: آنچه  تصمیمات سازمان کشورهای صادرکننده نفت را تحت تاثیر قرار می دهد  مازاد عرضه و یا تولید از شیل اویل امریکا است که اکنون روند رو به کاهش را طی می کند بنا بر این بهبود در بازار و انسجام اوپکی ها را شاهد خواهیم بود.

وی ادامه داد: در حال حاضر با توجه به تیرگی روابط قطر و عربستان تنش های ایران و عربستان کمرنگ تر شده ضمن این که در کل بعید به نظر می رسد این اتفاقات بر آنچه در اوپک رخ می دهد اثرگذار باشد.

  

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>