یکشنبه,۲۶ آذر, ۱۳۹۶ | ۳۷ : ۰۵
خانه / نفت / تنها از ۱۰درصد توان تشکل‌ها استفاده می‌شود
۱۳۹۴/۰۲/۱۴
رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت:

تنها از ۱۰درصد توان تشکل‌ها استفاده می‌شود

تنها از ۱۰درصد توان تشکل‌ها استفاده می‌شود

رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت در نخستین گفت و گوی مطبوعاتی خود خواستار استفاده هر چه بیشتر دولت از توان تشکل‌ها شد.

به گزارش اژانس خبری انرژی،رضا پدیدار در نشستی خبری گفت: تشکل‌های صنعتی کشور به بلوغ خوبی رسیده‌اند و می‌توانند در تصمیم‌گیری کمک بزرگی برای دولت باشند، این در حالی است که دولت تنها از ۱۰درصد توان تشکل‌ها استفاده می‌کند.

وی در همین ارتباط تاکید کرد: اعضای تشکل‌های صنعتی بدنه اصلی هستند که تولید ناخالص داخلی کشور حاصل فعالیت آن‌هاست، ولی متاسفانه دولت این توان را نادیده می‌گیرد.

پدیدار هم‌چنین به سیاست‌های اعلامی دولت یازدهم در بدو شکل‌گیری اشاره کرد و گفت: دولت در سرآغاز کار اعلام کرد که از توان کارشناسی و اجرایی تشکل‌ها استفاده خواهد کرد، اما متاسفانه هیچ تغییری در این زمینه رخ نداده است و همان روال پیشین دنبال می‌شود.

رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت با اشاره به مشکلات اعضای این انجمن گفت: هم‌اکنون بخش مهمی از ظرفیت اعضاء این انجمن بلااستفاده باقی مانده است و دولت که خود به این شرکت‌ها مجوز فعالیت داده است، هیچ احساس مسئولیتی در قبال آن‌ها ندارد.

عضو هیات نمایندگان اتاق تهران در ادامه خواستار اعتماد به بخش خصوصی شد و گفت: این بخش خصوصی از دل توان فنی- مهندسی همین کشور بیرون آمده است و دولت باید به آن‌ها اعتماد داشته باشد و به آن‌ها کار بسپارد و در برابر این اعتماد به آن‌ها اعتبار بدهد.

پدیدار تصریح کرد: باتوجه به این که صنعت نفت در کشور ما موتور محرکه سایر صنایع و کل اقتصاد کشور محسوب می‌شود، تا هنگامی که موتور محرکه این بخش روشن نشود، توسعه سایر بخش‌ها شکل نخواهد گرفت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به لزوم کوچک سازی دولت و اتخاذ سیاست‌های غلط ادغامی گفت: اگر به توسعه کشور می‌اندیشیم بدنه دولت باید سبک بشود و اقداماتی مانند انحلال شرکت کالای نفت تهران و تبدیل آن به یک مدیریت در دل وزارت نفت نه تنها به این سبک‌سازی کمک نمی‌کند، بلکه منجر به سنگین‌تر شدن بدنه وزارت نفت می‌شود؛ ضمن این که براساس سیاست‌های دولت بنا بوده که این شرکت‌های اقماری به بخش خصوصی واقعی واگذار شوند.