سه شنبه,۱ اسفند, ۱۳۹۶ | ۵۶ : ۰۸
خانه / نفت / تهیه اولین وندور لیست واحد صنعت نفت
۱۳۹۴/۰۲/۲۷
یک مقام مسوول در وزارت نفت خبر داد

تهیه اولین وندور لیست واحد صنعت نفت

تهیه اولین وندور لیست واحد صنعت نفت

معاون مدیرعامل سامانه تامین کالا از تهیه اولین وندور لیست (لیست پیمانکاران تامین خدمات و تجهیزات) واحد صنعت نفت در نیمه اول سال جاری خبر داد و تصریح کرد: وارد فاز ارزیابی صلاحیت برای تهیه وندور لیست واحد شدیم و اکنون در کمیته های فنی بازرگانی چهار شرکت اصلی ارزیابی صلاحیت وندورها در حال انجام است و سعی بر این است که فهرست اول در نیمه اول سال ۹۴ ارائه شود.

به گزارش اژانس خبری انرژی،غلامرضا معینی، با بیان این که در معاونت مهندسی وزارت نفت دو پروژه کلان تعریف شده است، اظهار کرد: یکی از این پروژه‌ها مربوط به کدینگ کالا است و ما سابقه‌دارترین مجموعه در کشور هستیم که از دیرباز دارای سیستم کدینگ کالابا اقتباس از شل بوده ایم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه اکنون باز نگری را انجام داده و قراردادی را با شرکت ایران کد منعقد کرده و به دامنه کدینگ ملی متصل شدیم، گفت:از حوزه وزارت نفت با واسطه ای به نام نفت کد به سطح ملی رسیدیم به علاوه سیستم کدینگ کالا را بازخوانی کرده ایم و به دلیل حمایت از ساخت داخل مشخصات فنی کالاها ژنریک شده است.

معاون مدیرعامل سامانه تامین کالا با تاکید بر اینکه تکرارها حذف شده و این فهرست مراحل نهایی را طی می کند، خاطرنشان کرد: در این فهرست از مجموع یک میلیون و ۴۰۰ هزار کدی که به موسسه تحویل دادیم برای یک تا یک میلیون و ۵۰ هزارقلم می توانیم نفت کد بگیریم که تا کنون ۹۰۰ هزار قلم به ما تحویل داده شده است.

وی این پروژه را زیرساخت پروژه دیگری با عنوان سامانه تامین کالا اعلام و تصریح کرد:این سامانه کل زنجیره خرید از سفارشات انبار تا انتها را پشتیبانی می کند و تمام موضوعات مربوط به زنجیره تامین کالا در این سامانه دیده شده است.

به گفته معینی ۱۲ ماژولی که موسسه مطالعات انرژی بر روی آن کار کرده و آن را به عنوان طرح نصر بیرون داده بود در این سامانه لحاظ شده است.

معاون مدیرعامل سامانه تامین کالا با تاکید بر اینکه یکی از برجسته ترین موضوعاتی که دنبال می کنیم حمایت از ساخت داخل و کنترل خرید خارجی است، اضافه کرد:با سیستم کدینگ و خریدهایی که در یک بستر اطلاعاتی یکپارچه انجام می شود این قابلیت را داریم که بتوانیم خرید ها را کنترل کنیم.